Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit adjak enni a halaknak?

Mit adjak enni a halaknak?

Figyelt kérdés

3 hónapja vannak meg a halaim, eddig csak lemezes tápot kaptak, de most bővíteném a menüt.

Élő táplálékot nem szívesen adok nekik (párom nem nézné jó szemmel), valami olyan ötlet kellene, ami gyorsan elkészíthető és nem mászik el, ha egyedül hagyom.

Alapvetően nem látszik, hogy gond lenne az etetéssel, mert rendesen szaporodnak a halacskák és jókedvűnek tűnnek.

Ők élnek velem:

- plattik,

- mollyk,

- neonok,

- páncélos harcsák,

- ancik,

- repülő rókák (illetve nem is rókák, mert a csík a farkuk végéig ér),

- cseresznye garnélák.



2012. júl. 22. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
fagyasztottt kaja?
2012. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Janezs ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a fagyasztottat.
2012. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fagyasztott vegyes mixet, (artemia daphnia, küklops, fekete szúnyoglárva) a vörös szúnyog lárvát inkább kerüld.

Az elevenszülőknek, és az algaevőknek forrázott, főtt zöldségeket is, uborkát, cukkinit, borsó belét, saláta- spenót levelet...

Kiegészítésnem minőségi tápokat, sera, tetra termékeket. Az algaevőknek spirulina tablettát is adhatsz, és ami fontos, hogy legyen nekik fa, amit rághatnak!

2012. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kapható előre gyártott fagyasztott mix, vagy azt nekem kell összeállítanom?

az akváriumban vannak élő növények és fák is (platánfa kifőzött ága, illetve szintén kifőzött szőlőgyökér).

2012. júl. 22. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

lehet kapni mixet is, és külön is.

De növényi táplálékot is adjál, az élő vízinövényeket nem eszik meg, vagy csak nagy kényszerből.

2012. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Én a fagyasztott artémiát és a cyclopsot ajánlom. Az algaevőknek persze szükséges kiegészíteni a menüt forrázott zöldségekkel, valamint faágra is szükségük van az emésztéshez, előszeretettel rágcsálják a kérgét. Anélkül idővel elpusztulnak.
2012. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

""Alapvetően nem látszik, hogy gond lenne az etetéssel, mert rendesen szaporodnak a halacskák és jókedvűnek tűnnek.""


Ez a sor tetszett. Bocsi de ordít hogy ne kérdezzem meg. 3 hónap alatt mi is számít rendes szaporulatnak? Kérlek írd le mit milyen módszerrel szaporítottál.


A másik amit meg sem merek kérdezni, a párod miatt még miket nem csinálhatsz?

Vagy te tartod túl macerásnak? Félelmetesnek?

Én pl a hűtőajtó legfelső polcán tartom a tubikat, a szúnyoglárvákat pedig az akvárium alatt egy műanyag zárható tetejű edényben. Először én is féltem mi lesz ha hazahozok egy zacsi sárszerű izgőmozgó dzsuvát. Ma már a leg természetesebb. Csak kezelés kérdése. Vagy vegyél fagyasztottat az sem rossz.

2012. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mirelit kaja anciknak rakhatsz be uborka karikát meg több féle száraz táp pl az én páncélosaim meg az ancim is imádja a sera vipachips tablettáját
2012. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!