Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb: 1,5 hete raktam az új...

Kb: 1,5 hete raktam az új akváriumba a halakat és azóta kettő beteg lett és meghalt 6 halam. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Az első napokban a 4 törpe szívó harcsából 2betegesnek tünt, ezért végülis mindet átraktuk a régi aksiba 2 meg is halt, utánuk (az áttelepítés után) kb: két nap múlva a kissebik páncélos harcsa este kedvetlennek tünt és reggelre meghalt. Aztán 1hétig minden rendben volt ma reggelre viszont meghalt 1 neonhal és egy másik túl kövérnek és "szőrösnek" látszott azt áttettünk a "karanténba" ott úszkál... (+ felfedeztünk 1 nagyobbacska kis guppit :-) ), most 1órája találtam 2 halott guppi fiúcskát (és 3 pirinyó guppit is).

Az akvárium vize szép tiszta (tegnap öntöttem még egy kicsit hozzá ahogy szoktam) és láthatóan szaporodnak is...

Mindig szürt vizet használunk (eSpring víz tisztítónk van)

és már előző este kitöltöttem a vizet, hogy álljon. (vasárnap cseréltünk szűrőbetétet, de eddig nem volt baj).


2009. júl. 15. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy szőrösnek látszott, és meg volt dagadva a hasa. Nem tudom hogyan értetted a szőröset, de a hasvízkórtól dagad meg a has, és a pikkelyek elállhatnak a testtől. Ha pedig valami élősködő, akkor is képződhet bevonat a halakon, pl. bársonybetegségnél. Kicsit próbáld meg konkrétabban leírni a tüneteket, akkor talán segíthetünk. Én így elsőre hasvízkórra gyanakodnék.

[link]

2009. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most néztem és a beteg neon meghalt :-(

A teste nagyon felpuffadt és mintha "bundája" lett volna (olyan sötétes mint a csigákok az alga). Tavaly már láttam hasvízkóros halat :-( de azok csak pár nap múlva haltak meg ennek meg tegnap még semmi baja sem volt.

És még nem mondtam de amióta az új aksiban vannak a halak az összes neon és a 3 kolibrihal föként az aksi alján úszkál. A régiben meg minden felé úsztak...

2009. júl. 15. 14:52
 3/5 A kérdező kommentje:

Még egy halott guppi fiút találtam!

Ez borzalmas! Most meg fog halni az összes?

2009. júl. 15. 15:35
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el!

Most egy lány guppit találtam és még egy neonhal lett olyan kövér és "bundás".

2009. júl. 15. 15:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Hullanak a guppik mint a legyek és a neonhalak is egyre furábban viselkednek... :-(((
2009. júl. 15. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!