Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór után mi a teendö? Még...

Darakór után mi a teendö? Még kezdö vagyok az akvarasztikában (3hónapja). Lenne egy pár kérdésem, akinek nem uncsi választ kérek vagy a használhatò linkeket.

Figyelt kérdés

60l-es akváriumom van 4 fajta halakkal.guppik(6),neon(3),algaevö(2),ékfoltos(4).ennyi az állomány mára.sajnos egy hete vettem 4guppilányt a fiuk mellé mert sajnos a meglevö 2lány közül csak az eggyikre hajtottak mind.

Mivel nyár és meleg volt az anyu azt mondta. hogy nem birhatják a nagy meleget levettük a höfokot 22°c-ra.

Nem tudom mi lehetett az igazi ok,de sajnos elkapták a darakort egy hete.azóta sajnálattal figyelem hogy majd mindennap egytöl búcsúznom kell.(habár használom a sera protazolt,amint 24òra múlva cserélem a vizet megint rosszabbodik az állapotuk.)de már megbékéltem,vagy a gyógyszertöl vagy a kórtól pusztulnak majd:'(


A kérdeseim.

(Ha mégis átvészeli egy pár halacska,)

Hogyan kell mivel fertötleniteni az akváriumot?

Mit jelent az akvárium "szellöztetése"?

Mennyi idö mulva javasolt új társakat hozni a maradéknak?

Mit jelent konkrétan a talaj "porszivózása"?(utolsó héten a betegség elött naponta egyszer leszivattam az alsó reteget a kak*val együtt majd leülepedés után visszaengedtem a tisztább vizet,ez lenne?)

Sok olvasnivalót találok a betegséggel és kezelésével,DE mik a teendök a Vihar után?

Üdv.


2012. júl. 23. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért nem érkezik válasz a kérdéseidre, mert ezekre vagy 1 szavas válaszokat lehet mondani, amivel hosszú távon semmire nem mész, vagy egy könyvnyi anyagot, azt meg senki nem fog neked írni, máshonnan kell ezeket megtanulni.

Pl. általánosságban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

A konkrét fajtákról, és igényeikről:

[link]


Fertőtleníteni semmivel nem kell

A szellőztetés O2 beoldást jelent (sok bubi)

Ha legalább 1 hónapja tünetmentes, akkor lehetne hozni új halakat, abban az esetben, ha elférnének, de nem véletlenül pusztulnak a halaid. Darabszámra kb ennyit bír el az akváriumod, de az egyedszám, és a társítás az továbbra is rossz!

A porszívózás azt jelenti, hogy amikor végzed a rendszeres részleges heti vízcserét, akkor ahogy tetted is, az aljzatról leszívod a mulmot, (tölcséres csővel, hogy az aljzatot ne szívd le) és azt a vizet kiöntöd.

A viha utáni teendő, kideríteni, mitől lett vihar, és megszüntetni az okot, különben visszajön a betegség.

2012. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
A te esetedben erősen gyanús, hogy maga a darakór is csak egy tünet volt, és az alapvető probléma a vízminőséggel volt. A halaid eleve rosszul vannak összeválogatva, ilyenkor előfordul, hogy más sem stimmel az akváriummal. Milyen szűrésed van és milyen gyakran cserélsz vizet? Mivel a leszívott vizet visszamented, úgy érzem, nem vagy a gyakori vízcsere híve.
2012. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az utolsó hétig havi egyszer nagy vízcsere és nagytakarítást csináltam.hetente részleges vizcserét.

Olvastam hogy nem árt a napi porszivózás,leszivni az egyéb maradékokat.hát ezért kiprobáltam a kór elötti pár napon.aztán ide ju

Idejutottam.mindenesetre köszi a komoly válaszokat..

2012. júl. 23. 23:47
 4/4 godapofis ***** válasza:
eloszor is, mibol gondolod hogy darakor pusztitia a haliad? amugy valami nem stimmel a gyogyszerrel az nem sera protazol, a seranal nincs ilyen, a darakorra sera costapurt kell hasznalni a betelepitett aksiba, nem tom mikor irtad eszt de ha kell tob segitseg irhatsz privat uzenetet, ha tudok segitek szivesen, engem is elszomorit amikor pusztulnak a halak, lattam sok volt a kerdes privat cseten meg beszelhetiuk :)
2012. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!