Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek tapasztalata...

YourDestiny kérdése:

Van valakinek tapasztalata ezzel a világítással?

Figyelt kérdés

[link]


Aquael Deco-t akartam nanora, de visszajelzések szerint fél-1 év alatt beadja a kulcsot. Ismeri valaki ezt a kompakt csöves Blau-t?



2012. júl. 25. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Platypusnak van olyanja, de cserélhető benne az izzó ha kiég.


Lehet, h ilyesmi kell bele, nem tudom biztosra mondani, de ez a fajta cső nekem nagyobban van csak, 35 Wattosban a szobanövények fölött és az már több mint 2 éve világít.

[link]


Nano akváriumra én ilyen kis lámpát raktam, ez kompaktizzós és szintén 13 Watt.

[link]


És vannak ilyen kompaktizzóim, több féle is, 1-2 évet ezek simán bírnak világítani.

[link]

2012. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaja, tudom, hogy power kompakt van benne, nézegettem is, hogy kapható-e bele fénycső, csak épp 13W-osat nem találtam. Viszont kezdem gyanítani, hogy a 13W-os lámpában egy 11W-os fénycső lesz.


Az Aquael-nél nem tudom, hogy az izzóra vagy a lámpára gondoltak, de az izzó cserélhető. Hogy a lámpa fél év alatt meghalna, az is érdekes. Mindenesetre visszajeleztek, hogy fél-egy év után mind visszaküldik. Gondolom az izzóra nincs gari, szóval a lámpa lehet bajos.


Gondolkoztam, hogy összehozok egy LED-et, de nincs elég tapasztalatom vele, így nem tudom hány Watt környékére kellene megépíteni növényeshez, inkább lerendeltem egy Blau-t. Ilyesmi lesz benne:


[link]

2012. júl. 25. 19:29
 3/12 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen amit mondani tudok róla, hogy nem volt vele semmi baj az utóbbi egy évben.
2012. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Miért, azelőtt volt? Vagy én értem rosszul, és egy éves, azóta pedig világít gond nélkül?


Köszi mindkettőtöknek!

2012. júl. 25. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát azt tudom még mondani, hogy pl vannak ilyen lámpáim, ezek több éve működnek hibátlanul (aquatic nature solar duo boy). [link]


Amit előtte mutattam azt az olcsóbbat, azt csak pár hónapja vettem. Semmi baja nincs még, de annál azt tudom elképzelni, hogy mivel elég vékony plexi lába van (óvatosan kell feltenni az akváriumra), ezért ha elöregszik az anyaga mondjuk 5 év mulva, akkor ott a rögzítésnél meg fog repedni. De ez sem biztos, csak elég gyengének tűnik.

2012. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
Egy éves.
2012. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tungsram weboldalon egész kellemes árakat kapnak az izzók, máshol erősen túlárazzák őket. Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a mini csövekkel? Kibírnak egy évet az izzók? Mármint nem arra célzok, hogy kiég, hanem pl. a fényerő csökkenésre és arra, hogy a növényeitek mit szólnak hozzá idővel. Én mindig is a T8 híve voltam, ezek ugye elég gyorsan öregszenek, az egyik nanot meg LED-el világítom, mivel az nincs nagyon növényesítve, csak amolyan nevelő akvárium. Ezekkel a mini fényforrásokkal nem túlzottan foglalkoztam eddig, régebben volt egy viszonylag erősebb 4 csapos kompakt csövem az egyik felett, azt 9-10 hónap után cseréltem, ez idő alatt szemmel láthatóan sokat veszített a fényerejéből.
2012. júl. 25. 23:47
 8/12 anonim ***** válasza:

A régi 35 Wattos dulux cső nekem akváriumra nem jó, mert elkezd tőle nőni tőle a kékalga. Többször próbáltam más-más akváriumra tenni, de mindig megszívtam vele.

A kompakt izzókat, vagy a T5 és a T8 csöveket jobban szeretem, mert azokkal nem volt ilyen bajom.


Azért használom a duluxot már csak szobanövényekhez, mert azon nem tud alga fejlődni, viszont erős mintha sütne a nap és a szobanövények szeretik.

2012. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont juteszembe, hogy van egy picike lámpám, amiben pont az a 11 wattos Dulux cső van, ezt mostanában nem használom, de már nagyon régi és még soha nem volt a cső cserélve benne. És pl ilyen kis 20 literes akvárium simán elvolt alatta. Hát nőtt ott is alga, kis fonal alga, de ott kék nem, viszont ez nem ettől a lámpától, hanem az azért, mert ott nam cseréltem vizet rendesen. Mindjárt lefotózom. Nem tudom a márkáját, mert nincs ráírva a lámpára semmi. Kis alumínium lámpa.
2012. júl. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyen, csak kicsit össze celluxoztam, hogy ne menjen bele a pára a réseken:

[link]

[link]

[link]


Nemtudom hol vettem. Vagy az Atlantiszba katalógusból, vagy a Westendbe, vagy a Vadonba. Az biztos hogy az Aqua depó akkor még nem létezett.

2012. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!