Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Metilénkék és a SERA Nitrive...

A Metilénkék és a SERA Nitrivec nem ütik egymást? (egyik fertőtlenítő a másik baktériumkultúra)

Figyelt kérdés
Akvaristák! Sok mindent írnak ezekről a szerekről de az egymásra hatásukat nem találtam. Új akvárium + új szűrővel akarom használni, még halak nélkül persze. Lehet Metilénkéket, Aquatan-t meg sera nitrivecet közvetlenül egymás után használni?

2012. júl. 27. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

De igen, "üti" egymást.

Miért kell a metilénkék, és az aquatan?

Ha új az akvárium, akkor milyen betegség lehet benne?!?!

2012. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A metilinkék gyógyszer, tilos akváriumban általános fertőtlenítésre használni. A buta eladók mániája, szerintem részesedést kapnak belőle vagy én nem tudom... Meg általában tudják, hogy az összes haluk beteg, tehát így kezeltetik az akváriumot a tudtodon kívül.


Egy friss akváriumban az aquatan is felesleges, később elhasználhatod vízcserékhez, de többet ne vegyél. És a nitrivec is pénzkidobás, maguktól termelődnek hasznos baktériumok, ha adsz nekik időt. De ártani nem árt.

2012. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tényleg úgy tűnik akkor ez marketing, mert sok helyen olvastam hogy a metilénkéket és az aquatant is alap vízkezelőként alkalmazzák, akár indokolt akár nem. Kössz a válaszokat. Említettétek a fertőzéseket, annyian írják hogy a boltban rengeteg a beteg növény meg hal, és nehéz észrevenni rajtuk, nekem mint kezdőnek meg főleg, hol érdemes ezeket beszerezni? Tapasztalatok? (ezt lehet hogy felteszem külön kérdésként is)
2012. júl. 28. 09:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A növények ritkán "betegek" és még ritkábban fertőzöttek, inkább satnyák, meg esetleg hiánytüneteik vannak.

Fertőtleníteni megvétel után egy gyenge neomegnolos vízben lehet.

De az átültetést úgy is megsínylik, idő kell nekik amíg megszokják az új környezetet.

Megvenni olyan helyen érdemes, ahol szépek. Egészségesen néznek ki, erős gyökerük van, (ha látszik a gyapottól) stb.

Ez lehet bolt, lehet webáruház. A fényerő függvényében kell őket összeválogatni. Meg a méretük alapján.

2012. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!