Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Vízkő ellen mit lehet tenni?

SOS! Vízkő ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindíg ez van: Kitakarítom az akváriumot, a faláról is lekapargatom a vízkövet. Másnapra megint vízköves lesz :S

Van valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni? :(


2012. aug. 1. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
semmit, egyszerűen kemény víz folyik a csapotokból.
2012. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
Semmit. Takard el egy vastag fekete ragasztószalagcsíkkal.
2012. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De az egész üveg ilyen :s

Nem csak egy csíkban van vízkő.

2012. aug. 1. 12:57
 4/8 anonim válasza:
ecet-utánna jol öblítcsd ki többször.. És sürűbben takarícsd az akváriumot. pl hetente ;)
2012. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megpróbálom ecettel :)
2012. aug. 1. 13:14
 6/8 Frontosa ***** válasza:

Ha az egész üveg olyan, akkor az nem vízkő. A vízkő a víz és a levegő találkozásánál csapódik ki s nem 1 nap alatt. Bizonyos szintig elkerülhetetlen a kialakulása, ecettel eltüntethető időlegesen, de a vízszint alatt nincs vízkő.

Teljesn akváriumtakarításra max. néhány évente van szükség, ha az aljzat nagyon szennyeződött már, vagy ha át kell helyezni az akit.

Te most majd minden nap kitakarítod vagy mi?

Milyen gyakran csinálsz részleges vízcseréket?

Szűrőd milyen?

Mekkora az aki?

Üdv,

2012. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A szűrőm, melegítőm: Hailea. (nem tudom milyen típus)

Részleges vízcsere: hetente 1x.

Teljes takarítás: 2-3 hetente, mert addigra koszosodik csak be, annyira, hogy azt már takarítani kelljen.

Mostanában, pár hete csinálja csak ezt ez a kis akvárium, kb. 30 l.-es. De az az érdekes, hogy egy másik akvárium is van, amin nem jelenik meg ez...Azt is tegnap takarítottam, és az ragyogó tiszta...Egyébként lehet, nem vízkő, de szerintem annak látszik...mostmár csak egy Platti él benne. Tehát az sem lehet, hogy túl sokan vannak benne. :S

2012. aug. 1. 16:16
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Nekünk lágy vizünk van (3-4 nk lehet), a karbonátkeményésg 1-2 környékén van, és mégis vízköves az akvárium. Egy kis akváriumon teszteltem egy vízkőoldó szert, az sem bír vele :)


Egyébként az akváriumot tényleg csak több évente takarítjuk ki teljesen. Gondoskodni kell a megfelelő szűrésről, a lebontó baktériumok kialakulásáról, és igyekezni azokat nem elpusztítani. És természetesen a heti részleges vízcsere se maradhat ki.

2012. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!