Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A wc kagyló tisztítása vízkő...

A wc kagyló tisztítása vízkő ellen?

Figyelt kérdés
Mi lenne a legjobb módszer a wc-kagyló vízkő elleni tisztításához?
2011. okt. 6. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Önts bele kólát, vagy dobj bele pezsgőtablettát. Ha nem válik be, valami kemikáliát próbálj ki. Nekem a 24 órás Domestos két alkalomból egész jól levitte.
2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen ecettel tisztítsd. Ha viszont már nagyon vízköves,akkor háztartási sósav a hatásos.
2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

most ez lehet hogy undi lesz de nekem van egy ősöreg merőkanalam nyilván nem használom,kimerem a vizet ami bent áll amennyire tudom és beleöntök vagy egy liter sósavat,és egy szintén ősöreg wc kefével végigsikálom az egész csészét ahol csak érem.kicsit hagyom állni aztán helló.

nyilván ha rendszeresen takarítasz akkor elég bármi más de havonta 1* meg szoktam ezt csinálni.

máskor meg sima cif-et nyomok és a kefével sikálom,ha kell.

remélem nem evett senki.

2011. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
utolsónak: nyugi, ez messze nem olyan undi, mint amikor a terhesek kiírják a kezdőlapra, hogy kinek milyen állagú folyása van... okosabbak már tudják, hogy erre az oldalra nem úgy kell jönni, hogy eszel közben. :D
2011. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kagylóban húgykő szokott lenni, azt a sima ecet nem mindig viszi le. Sósav a tuti, beleöntöd, éjszakára benne hagyod (vagy nappalra de legalább pár órát, praktikusan amikor nincs kicsi gyerek otthon), közben szellőztetsz, a végén lesikálod kefével, óvatosan hogy ne fröccsenjen fel. Végül öblítés, szigorúan csukott tetővel!
2011. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Brillance vízkőoldó - egyperces szer, pillantok alatt minden ragyog és nem marja le a fajanszot!
2011. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 8. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!