Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium hátteret csinálok,...

Akvárium hátteret csinálok, csemperagasztós-hungarocelest. Miután lekentem csemperagasztóval és várom hogy száradjon, kell időnként vízzel sprickolni mint a betont?

Figyelt kérdés
Csak mert elvileg cement a kötőanyag és a kötéshez víz kell. Vagy elég annyi víz ilyen vékony réteghez, amennyi eleve belekerült?

2012. aug. 1. 13:37
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
A víz azért kell hogy kiszívja a vizet, de mivel itt vékony rétegben van a ragasztó így nem kell kiszívnia mert kiszárad hamar belőle.
2012. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz?! A víz azért kell, hogy kiszívja a vizet? Ilyen hülyeséget már rég hallottam. Hol hallottad ezt a marhaságot? A víz a cement kötéséhez kell, ez biztos.
2012. aug. 1. 14:06
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:

Amikor beleülsz egy medencébe és egy idő után ráncos lesz a kezed akkor szerinted az miért van? Mert dehidratál a víz.

Ez a betonnál is így van mert kiszárítja és emiatt hamarabb köt meg.

2012. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de ezt a marhaságot hol hallottad, most már tényleg kíváncsi lennék, ki tanít ilyen agyatlanságokat.
2012. aug. 1. 14:24
 5/7 Platypus ***** válasza:

Nem kell spriccelni. Hallottam valami olyat is, hogy a csemperagasztó kötőanyaga nem csak cement, hanem műgyanta is. Ezt nem nagyon értem, mert egyetlen porállagú cuccból van, amit vízzel kell elkeverni, míg a műgyantáknál azért két komponenst szokás összekeverni.


Pont most csinálok csemperagasztós hátteret én is, elég lassan szárad, egy nap is kell neki, mire kivilágosodik egy réteg és közben szépen megköt. Mivel csempéket ragasztanak vele, bajos lenne, ha spriccelni kéne, lévén ott van rajta a csempe amitől nem férsz hozzá:)

2012. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, én ma délelőtt kentem le, és kb fél óra múlva már fehéredett is. Most már csak ott sötét (nedves), ahol kicsit vastagabb lett (üregek).
2012. aug. 1. 16:43
 7/7 anonim válasza:

Ha belegondolunk, akkor magunktól is kitalálhatjuk, hogy nem kell locsolni, hisz ha csempéket tesz le vele az ember, akkor hogy a francba locsolja??!!

Másrészt hogy a betonos vízkiszívós dolgot is tisztázzuk... azért kell locsolni a betont, hogy ne hagyjuk a felső rétegeiből elpárologni a vizet, mert akkor ugyanolyan por állagú lesz mint még a beton keverése előtt... uyganis a betonból a víz az nem párolog el, vagy tűnik el... nem, ottmarad benne, és kristályvízként kötődve marad a betont alkotó szilikátok között...

2012. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!