Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az aksiról?

Mit gondoltok erről az aksiról?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]

Ha esetleg valakinek van ilyen, megírná h

-milyen a szűrése(azt hallottam h a gyári szűrők elég gyatrák)

-milyen a világítás

-volt e vele vmi probléma


előre is köszi a válaszokat :)

F/13



2012. aug. 2. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak mellébeszélés van a leírásban, gőze nincs az egészről annak, aki írta.

Elvileg 2*45 watt világítással adják, az már nem olyan rossz, alacsony/közepes fényigényű növények elvannak alatta. A képen látható növényeket felejtsd el, az csak illusztráció :)

A szűrés 100%, hogy gyatra, mivel 240 literről van szó, legalább 1 külső szűrőt kötelező megvenni mellé.

Tehát így önmagában biztosan nem életképes az akvárium, de egész jó alapanyag lehet. Kérdezz rá a szűrésre.

2012. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az Aqua nova internet oldalán sem találtam semmit [link]

Esetleg nekik írhatnál e-mailt megkérdezni a szurést, vagy ha tud valaki a családban angolul, az felhívhatná oket!

Elérhetoséguk: [link]

2012. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rendben,a szűrésről amúgy is gondoltam h gyatra lesz :)Édesviszi biotóp-nak szeretném berendezni diszkoszokkal kb így: http://www.youtube.com/watch?v=-nvQcLY04V4

milyen külső szűrőt ajánlotok vagy esetleg lehet készíteni is? Ez az akvárium lég lenne 5 darab diszkosznak és és egy csapat szürke neon-nak vagy az már nagyon sok lenne? Köszi

2012. aug. 2. 11:09
 4/12 Frontosa ***** válasza:

Inkább vegyél egy ilyet:

szűrő 34e:

[link]

akvárium 21e:

[link]

Ez így 55000 forint!

Beszélj egy asztalos ismerőssel, hogy csináljon neked megfelelő világítást+tetőt hozzá.

Vagy ha alacsony fényigényű növényeket szeretnél akkor jó lehet a szett (JBL900):

[link]

+1 belső szűrő:

[link]

Ez utóbbi olcsóbb, de csak 2 db. 38 wattos cső fér el.

Üdv,

2012. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

A linkelt youtube-os videó, egy kupac fos!!!

Ránézése lehet hogy esztétikailag szép, de ettől még qrva messze áll attól hogy egy ilyenben diszkoszokat lehetne tartani!!!

Kicsi az akvárium, 500 liter alatt hülyeség belefogni. Sok, és gagyi a fény, túl rideg, ezt nem bírják a diszkoszok, nincs növény, nincs elég búvóhely.

Akvarisztikai szempontból ez nem biotóp, hanem egy katasztrófa! 1 hónapot adok azoknak a diszkoszoknak, amíg kitör köztük valami betegség a legyengült immunrendszerük miatt, amit a folyamatos stressz idéz elő.

Itt van neked biotóp, amiben Diszkoszokat lehet tartani:

http://www.youtube.com/watch?v=b_B6hkCtkTw


A berendezésre, és a hangulatára értem, a mérete 300 liter, egy kategória a 240-esel, ahogy látod vitorlásoknak megfelel, diszkoszoknak ez is kicsi.


Ha ragaszkodsz az általad megálmodott stílushoz, afrikai sügereket javaslok, azok pont ezt szeretik!

http://www.youtube.com/results?search_query=African+cichlid+..

2012. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:

A diszkoszos videóban látható akvárium a mostani hátterem.:D

Szép, szép de én a növényes füves nagyfás akváriumokat szeretem.:D Mint ez:

[link]

2012. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez esetben leteszek a diszkoszokról (nem szeretném kínozni őket.) ha a vasfák köré/rájuk növényeket rakok (kb az egészet beültetem)akk az jó 5-6 vitorlásnak és pár rajhalnak ?
2012. aug. 2. 12:39
 8/12 A kérdező kommentje:
vagy a növény nem szükséges?
2012. aug. 2. 12:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezeknek a fekete vizű halaknak nem valók ilyen háttér nélküli "kirakat" akváriumok, semmi biztonság érzetet nem adnak a halaknak.

Nem kéne a dizájn oltárán feláldozni a halak egészségét!!!

Akkor egyszerűbb ha veszel egy lcd monitort, és ráteszel egy halas képernyővédőt.

2012. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Növények szükségesek.

A Vitorlásokat párban tartjuk. 240 literben inkább 2 pár fér el, mint 3.

Sokféle halat lehet hozzájuk tenni, sok változat lehet.

Mondjuk 1 nagy csapat rajhal, vagy 2, akár 3 kisebb csoport, különböző szintekre. Pl baltahasúak+ neonok(vagy hasonlók, sokféle van)+ páncélos harcsák.

Vagy lehet hozzájuk tenni különlegesebb L-es harcsákat, vagy Apistogrammákat, utóbbiaknak nem árt lágyítani a vizet, de van, amelyik a csapvizet is bírja.

De nem csak amazonasziakkal lehet társítani, lehet melléjük rakni kisebb díszmárnákat, vagy nagyobb razbórákat, akár vegyesen is, (ezek az erős fényt is jobban bírják, mint általában a pontylazacok) alulra csíkféléket...

2012. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!