Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok az akváriumomról?

Mit gondoltok az akváriumomról?

Figyelt kérdés

[link]

még annyit hogy a szűrő nem régi (nagyobbra cseréltem 2 hete)de a régivel is jól működött és az új szűrővel porlasztót használok nem esőztetőt és még vannak kicsi mollyk ami nincs még odaírva.

mi nem jó, mit kellene változtatni esetleg?

2 hónapja működik rendesen a szűrő kivételével.

nyitott vagyok minden normális hangnemben írt kritikára.


2012. jan. 26. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ne haragudj, de sivár. Egy marék kavics, plusz bedobva két növényke. Gondolom, hogy a világítás miatt van ez így, de akkor legalább szerezhetnél még vagy 10-15 tő hólyagos vízikelyhet, és csinálhatnál az egyik sarokba egy kis dzsungelt. Azok kibírják még ennyi fény alatt is. Plusz egy háttér rengeteget segítene rajta. Az ablak elé tenni viszont elég szerencsétlen megoldás, hosszú távon nem fog működni, nyáron vagy a halak buggyannak meg, vagy te fogsz behúzott sötétítővel élni.

2012. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ott mindig be van húzva a sötétítő, az nincs odaírva hogy 1-1 tő van (a képek régiek azóta sok változás van) és van háttér is az pedig oda van írva.

jöhet még a javaslat.

2012. jan. 26. 18:48
 3/10 A kérdező kommentje:
de majd teszek föl új képeket
2012. jan. 26. 18:50
 4/10 A kérdező kommentje:

na vannak új képek bocs a rossz minőségért de csak a telefonommal tudtam csinálni. a friss képek a

"mobile képek" nevű mappában van.

majd holnap teszek fel olyat ami jó minőségű és fényképezővel van fényképezve.

2012. jan. 26. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:

De akkor hogy alkossunk véleményt, ha nem is így néz már ki az akváriumod?:D Előbb képet tegyél fel, utána kérj véleményt. Most az adatlapról annyit lehet elmondani, hogy a világítás nagyon kevés, jó lenne, ha tudnál építeni valami fénycsöves megoldást. Fillérekből ki lehet hozni. A hajó giccses, ahelyett valami faágat tehetnél be inkább. Most nézem közben az új képeket, látok néhány szál növényt, de hát ez sem az igazi még. Az én akváriumom így nézett ki régebben, ez sem valami nagy durranás, az elrendezés nulla, de legalább egy sarkot teledobálhatnál így növényekkel, legalább hólyagossal, ahogy mondtam:

[link]

Aztán a cápamárna nagyon nem illik a képbe, nagyon kicsi neki az akvárium. A többiek úgy-ahogy rendben vannak.

De jó lesz ez, én is valahogy így kezdtem, sőt, még rosszabbul. Nem akarlak leszólni, csak építő kritikának szántam a mondandómat. Sok sikert kívánok neked, meg sok örömöt a halakhoz!

2012. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a kritikát. most fogok kapni egy komplett világítást ami fénycsöves lesz és jóval erősebb mint a mostani szóval az folyamatban van és akkor venni fogok még pár ilyen nagy növényt is. a cápamárnák még kb 4 centisek de mire nagyobbak lesznek addigra veszek majd egy nagyobb akváriumot.

hát szépen lassan alakul ez de még pár hónap és jó lesz.

a hajónak maradnia kell mert azt karácsonyra kaptam a szüleimtől és eléggé érdekes lenne ha nem tenném bele.

2012. jan. 26. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor maradjon, csak növessz majd rá egy kis mohát :)

Amúgy ilyen ez az akvarisztika, mindig várni kell valamire, meg mindig alakítani kell valamit :) Jó irányba haladsz, hajrá!

2012. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és még azt akartam hogy majd a növényekhez én egyáltalán nem értek és ahol vásárolni szoktam ot is ez a 2 fajta van ami nekem is szóval abban majd fogok is új kérdést írni hogy milyen kell és mennyi ha tudom hogy milyen erős lesz a világítás.
2012. jan. 26. 19:51
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát bizony ahhoz, hogy a lakásotok dísze legyen, van még tennivalód az akváriummal és a környezetével is.Most első sorban az akváriumod még egy elég nagy hibájára hívnám fel a figyelmedet.A talaj túl durva szemcsés és ez nem túl szerencsés dolog.Az a gond, hogy az ázalék, kajamaradék, a kavicsok közé tud szorulni és megrohad. Én azt tanácsolnám, hogy 2-3 zacskó jól kimosott durvaszemcsés kvarchomokot keverj el a kaviccsal, ezzel megakadályozhatod a vízromlást.Mielőbb vásárolj még növényeket és csináld lelkiismeretesen a heti részleges vízcseréket.Sok sikert neked.
2012. jan. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a heti vízcserék megvannak és megfogadom az aljzat tanácsodat is. a növényekkel még várok gy kicsit amíg meg nem lesz a világítás
2012. jan. 27. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!