Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy csomó postakürt...

Van egy csomó postakürt csigám ami nem kell. Elengedhetem ôket egy patakba? Àtvészelik a telet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Így keletkeznek az ökológiai katasztrófák, hogy valaki kivágja az erdőbe a megunt állatot. Ha annyira nem kell, akkor csapd őket agyon, de ne szennyezd velük a környezetet!
2012. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az ismerőseidet, hátha van olyan akinek a halai megeszik, nekem volt naphalam és az imádta, én így szabadultam meg a feleslegesektől. Amúgy szerintem ha szabadon engeded őket lehet hogy elszaporodnak, de a telet valószínűleg nem élik túl.
2012. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem vészelnék át a telet, mivel ezek meglehetősen meleg vidékről (Dél-Amerika) származnak. Ha a víz hőmérséklete 10 C° alá süllyed, akkor leáll a szaporodásuk, ha még jobban hűl a víz, akkor leáll az életműködésük.


Azonban, nagyon nem jó ötlet szabadon engedni őket, nem őshonosak nálunk, tehát aki ilyesmit csinál az a jelenlegi törvények szerint természetkárosítást követ el. De nem csak a törvény miatt, hanem a környezet védelme miatt se engedd őket szabadon. Ha egyszer nem "idevalósi" akkor semmi keresnivalója a vizeinkben. Még ha nem is élik túl a telet, túlszaporodásukkal vagy akár köztesgazdaként komoly gondokat okozhatnának.

2012. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Inkább törd szét őket és így minden hal megeszi a húsát.
2012. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van még?..1-2-nek örülnék:)
2012. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A postakürt csigákat a zsibvásáron is ellehet adni. Próbálkozz meg vele:)Általában 5 db-ért 100 forintot kérnek.
2012. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!