Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mit tegyek? Megdöglenek...

SOS! Mit tegyek? Megdöglenek a halak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.3 hónapja kaptam meg az akváriumot. Most egy nap alatt megdöglött 4 neonom, valószínű a többi sem éri meg a reggelt. AZ akváriumom csak 54 literes, van benne EHEIM szűrő, levegőztető, sok növény, egy Red Moor fa, a talaj égetett agyag, szóval szerintem minden a legjobb. :/ Van benne egy bettám, egy törpe gurámim, és 10 v. neonom ( volt). Most perpillanat olyan 5 van. Az előbb döglött meg mégegy, aki még lélegzett , nem tudott úszni, és össze visszaforgott. SZóval, a nagy kérdés: mit tegyek? Szedjem ki a maradék neonokat egy ideiglenes akváriumba tiszta csapvízzel? A többi halat is, ? Esetleg a melegtől halhattak meg? Előre is köszi a választ! :"(


2012. aug. 6. 22:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Áttegyem a bettát és a gurámit friss vízbe? ( kútból jön, nem klóros) ???
2012. aug. 6. 22:37
 12/17 Károlyi Hajnalka válasza:
0%
Az 54-l,szerintem nem olyan vészesen kevés hely a halaknak.Tiszta csapvizbe semmi féleképp nem raknám öket.Kiölöd a viz természetes élövilágát,ami eddig kialakult benne.Esetleg probálkozz egy kis fertötlenitövel,vagy vizelökészitövel.Nem tudom,hogy használtál-e az akváriumba klorlekötöt?mert az is nagyon szükséges.És asse biztos hogy a többi hal összefér a neon halakkal.
2012. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát.. csinálok vízcserét, de gurámi és a betta miatt aggódom. Holnapig vagy ameddig nem veszek ( ami holnap lesz.) valami cuccot a vízbe ( azt olvastam antibiotikumot kellene ) áttehetem őket 20-20 literes műanyag tartóba csapvízbe ( mert a mi vizünk teljesen tiszta, nincs benne semmi klór, stb..) ?
2012. aug. 6. 22:52
 14/17 A kérdező kommentje:
AZt olvastam az úszóhólyag-gyulladásról, hogy pár nap is , vagy óra mire lezajlik. De nálam szinte egy perc alatt megdöglött a hal..:(
2012. aug. 6. 23:36
 15/17 anonim ***** válasza:

csapvízbe semmiképp ne..azzal többet ártasz, a kútvíz meg szerintem túl kemény..nálunk legalábbis.

hűtést vészhelyzetben jeges flakonnal vagy sima jégakuval lehet, nekem attól nem lett bajuk, de sokak szerint baj lehet belőle.

vörös neonról díszhal.info azt írja, hogy 23-27 fok kell neki..

2012. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot MIRE???

Milyen bakteriális fertőzést diagnosztizáltál?

Antibiotikummal, meg más fertőtlenítővel, amit egy előző versenyző ajánlott, egyetlen dolgot érsz el, totálisan hazavágod a szűrésed, és ha eddig voltak túlélők, utána már biztos nem lesznek.

A halaid egyszerűen megfőttek, és a gyenge szűrés miatt megmérgeződtek.

Ezekre nem hat az antibiotikum.

A teljesen friss víz meg túlságosan eltér az akváriumitól. Szerintem sokkot kapnának a különbségtől.

Amúgy nem rossz ötlet, de megvan ez a veszélye.

Inkább a hűtésre kéne koncentrálni. 50%-os vízcsere után most nem lehet olyan rossz a víz, ha így meghalnak, akkor teljesen friss vízben is meghalnak, mert akkor nem ezen múlt a dolog.

Biztosat senki nem állíthat, de első körben szerintem ez nitrit mérgezés (esetleg ammónia, vagy mindkettő)

és ha így van, és már sok nitrit került a szervezetükbe, nem sok mindent tehetsz értük. Nem sokat számít utólag a vízminőség, mert a nitrit leköti a hemoglobint, és nem tud O2-t felvenni a hal.

2012. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 YourDestiny ***** válasza:
A PickUp 2008 nem olyan horrorisztikus, a létszámmal van a baj, amit a szűrés és a víz valószínűleg nem bír el. Minél jobb a víz minősége, annal inkább kizárt a halak stresszes helyzete, ebből adódóan annál erősebb az immunrendszerük, annál tágabb határokat viselnek el. Ellenőrizni kellene a víz pH értékét. Minél alacsonyabb, annál kevesebb a mérgező ammónia résztartalma. Érdekességképp ez pH 7-es vízben 1, pH 8-as vízben 4, míg pH 9-es vízben 25 százalékos értéket jelent.
2012. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!