Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A leírtak alapján jó ez a...

A leírtak alapján jó ez a folyamat s a szűrő? Már rég akvarisztikázik a nagybátyám de gondoltam ezért rákérdek

Figyelt kérdés

kaptam a nagybátyámtól egy 54 l akváriumot azzal egy "belső szűrőt" azért van idéző jelbe mert házilag csinálta azt mondta sokkal jobb mint egy bolti az övé be is ilyet láttam pedig az övé 250l persze nagyobb motorral azt mondta menjen 2-3 hetett simán hal nélkük csak berendezve növény se kell azt mondta majd csak ha letellik az 2-3 hét akkor mehet bele növény majd4-5 hal aztán egy újjab hét múlva megint néhány hal.

megazt is mondta hogy vegyek egy vizmelegitőt meg világitást .

világitást már meg is vettem még a melegitőtt kell

szóval jó lesz igy? a szűrő buborékokat tehát levegőt meg hullámzik a vizfelszin is tőle mindenhol jó lesz?



2012. aug. 8. 05:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A növényeket rögtön az elején be kell ültetni, utána el is lehet kezdeni tápozni őket, a világítás is menjen nekik rendesen, (kb. napi 10 óra, attól függ hány watt)

A vízcseréket is ugyanúgy végezd heti 30 % állott vízzel.

És néha egy kicsi halkaját is szórhatsz a vízbe, az segít elszaporodni a baktériumoknak.

Minden mást jól mondott.

A 3 hét bejáratás alatt ugyanúgy kell üzemeltetni az akváriumot, csak halak nélkül. A fűtés addig elhagyható.

2012. aug. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Ha a szűrő átforgat 400 liter vizet egy óra alatt, akkor jó, kérdezz rá, milyen motorral üzemel. Élő növények kerüljenek az akváriumba, azokat akár az elején is elültetheted. Persze nem mindegy milyen növényeket veszel, attól függ, milyen a megvilágítás erőssége, azaz T8-as, T5-ös vagy kompakt fénycső-e, és hány Watt-ot tud. Pl. egy T8-as fénycső sokkal kevesebb lument tud, mint egy T5-ös cső. Továbbá az is fontos, milyen a fénycső színspektruma. Legtöbbször a természetes fehér fényt adó (daylight) csöveknek van a legnagyobb fényerejük, ezt is ajánlom.
2012. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!