Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lesz?

Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés

Van egy 54l-es akváriumom. Vettem bele 5 neonhalat és 2 amano garnélát,de váratlanul kaptam (ajándékba) 2 kifejlett hím guppit. Ma úgy terveztem,hogy a neonok mellé még veszek 2-3 darabot,de így már nem tudom,hogy mi legyen mert jött a 2 guppi. Azt vettem észre,hogy a guppikat nem érdeklik az amano garnélák szóval nem csipkelődnek!

Szerintetek vegyek még neonokat,ellesznek a guppikkal,nem lesz túltelepítve az akvárium?



2012. aug. 8. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A neonoknak nem valami jó hogy 5en vannak, mint ahogy a guppiknak se, hogy 2en.

Viszont 2 teljes csapat már sok lenne...

Kiegészítheted a neonokat még pár darabbal. Bár én inkább ide illőnek tartanám a hím guppikat, a neonoknak alapjában véve nagyobb úszótér kéne, de ha már belőlük van több...

Elbír még néhány neont, ha jó a szűrés.

2012. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szűrés Eheim 2010-es.

Szóval gondolkozzak el azon,hogy a guppikat elajándékozhatnám?

2012. aug. 8. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Végül is ott is el lehetnek, nincs olyan túl nagy hal az akváriumban ami tovább stresszelné őket, így nem olyan nagy tragédia hogy csak 2en vannak.

Meg hát nem biztos, hogy ennél jobb helyre kerülnének.

A szűrés elég jó, így is elbír még 1-2-3 neont.

2012. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
54 literbe eleve nem jó a neon, de szemet lehet hunyni felette. 6 neon + 2 guppi megfér, ha van elég élő növényed, ami valamelyest besegít a szűrőnek. Guppik nélkül is legfeljebb 7 neont javasolnék.
2012. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!