Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kamillatea akváriumba?

Kamillatea akváriumba?

Figyelt kérdés
Kipróbálta már valaki? Egy fórumon olvastam, hogy kihűlt kamilleateát öntenek az akvárium vizéhez, állítólag jót tesz a halaknak, de nem merem kipróbálni.
2009. júl. 21. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Én nem öntögetnék bele az akváriumba semmit.Mert hallasz egy kósza hírt,hogy a sósav jót tesz a halaknak,nem rögtön öntöd bele,hogy ugy hallottam...Szerintem,még ha jót is tesz,akkor sincs sok értelme próbálkozni,mert mi van ha nem.És aki ezt csinálta,miböl látta hogy hót tesz?Nem lett bajuk,akkor már tuti hót is tesz?hát sztem ne próbálkozz.Kivéve ha ez egy bevált gyógyitási módszer,de arrol nem tudok nyilatkozni...:D.Amugy ha dörgölőznek a halak,nyomjunk egy kis Fenistilt a vízbe,hátha nem viszked nekik tovább...:D
2009. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

A halaknál nem a gyógykezelés része, hanem az általános megelőzésé. A kamilla általános élettani hatásai közismertek: antibakteriális hatás, jó hatás a gyomorra és az emésztőrendszerre, valamint "zöldféleségként" a halaknak ballasztanyagként is szolgálhat. Ha gyógynógynövényboltban veszed, nem kell aggódnod mivel élelmiszer tisztaságú (még a filter anyaga is)

Vagy a filtert lógatod bele az aksiba, vagy egy teát főzöl belőle. De a halak örömmel fogyasztják az apróbb darabkákat is.

ALF

2009. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!