Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kell etetni egy törpe...

Gertli kérdése:

Mivel kell etetni egy törpe harcsát? (engem lenyűgöznek a tavi halak)

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenevő. Azzal eteted, amivel akarod. Elvileg még a szárazkenyeret is megeszi (ezzel és kutyakajával szokták a varsákba csalni őket).
2012. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi nekem tele van vele az akváriumom.. :)
2012. aug. 10. 22:02
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Ugye tudod, hogy az a törpeharcsa mekkorára nől?
2012. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kishalak, giliszta. A legjobb, ami a vízbe van. Kis csiga, férgek, piócák, stb.
2012. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is terveztem egyszer, hogy tartok törpeharcsát, de azt olvastam róluk, hogy nagyon koszosak (sokat piszkítanak, gyors az anyagcseréjük) ezért maradtam a csapósügérnél, az valami haláli volt :) jó is nézett ki és elég agresszív is tudott lenni, volt mikor etetés közben megharapott :) Tartottam még naphalat is, de azt megbántam, borzasztó domináns hal, minden más halat elnyom. Ami még nekem nagyon bejött, az a kövi-rák, vicces, ahogy az akvárium alján mászkál, és még hasznos is, meg feltakarít mindent ami ott marad, pl. döglött halat is.


Visszatérve a törpeharcsa etetésére, annak tényleg adhatsz bármit! A horgászok pl. sokszor azzal próbálkoznak, hogy mi az, amit a törpeharcsa nem eszik meg, és bizony néha nehéz rájönni :)

2012. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Honnan szereztél csapó sügért?
2012. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én egyáltalán nem érzékelem, hogy a naphal domináns lenne. Nekem most csak egy darab van (régen több is volt) és kipróbáltam, hogy összerakom vöröstorkú sügérekkel. És máig együtt vannak. Jó, tudom, nem valók össze, de végülis a naphal, amit fogtam, az is a parti zónákban volt, ahol 25-26 fokos a víz, úgyhogy a hőmérséklettel nincs baj.
2012. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cisbá48 válasza:

Jó neki Giliszta csonti gyengébb szemű kukoricára is rákapnak kenyérre is.

Egy szóval igazából mindenevő,vadon élők is meg eszik más halak ikráit meg esznek mindenféle növényt.

2012. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!