Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még mindig betegek?

Még mindig betegek?

Figyelt kérdés

Van egy 70 literes akváriumom, 7db növénnyel, főleg Anubias félékkel. Ebben tartok 1db közönséges algaevőharcsát, 8db vörös neonhalat, 2db nőstény guppy, 1db hím guppy, és 2db kisguppyt kb. 2hónaposak.

Szűrés: 420l/h +levegőztető

Hőmérséklet: 25-26°C

Ph: 6,8-7 felé

Vízcsere: Heti 20-30 %


Egy növényen keresztül behoztam a darakórt ak akváriumomba. Eggyik guppymon vettem észre, mivel dörgölődzött a levelekben, és egy kis fehér folt volt rajta. Karanténoztattam egy 15 literes akváriumban, volt szűrés (250l/h), melegítő. Sóztam a vizet 3dkg/100l arányban, és a viz 30 °C volt. Csak 2 napon belül tudtam venni gyóogyszert neki, ez Tetra Medica Contralck volt, mivel az eladó ezt ajánlotta. 5ml/20l arányban öntöttem bele, de sajnos 2 nap múlva meghalt. A gyógyszerre azt írták, hogy kezeljem a rendes akváriumot is (70l). Hát így is tettem. Mivel vannak vörös neonhalaim, ezért azt írták csak 5ml/40l arányban tegyek a vízbe. Amióta kezelem a nagy akváriumot már 4 nap telt el. Az egyik neonhalamon kb. a 2. napon már volt fehér pötty, de mostanra már eltűnt. Viszont tegnap és ma is figyeltem, hogy a guppik dörgölőznek, de a többi hal már nem tűnik betegnek. Akkor még mindig betegek? Napi 30 % vizet cserélek, és ehhez 5ml/ 40l arányban öntök gyógyszert. Mit tegyek? Sózni nem szeretnék, és a nagy akvárium kezelése elején néhány órára felemeltem a hőfokot 30°C -ra.

Előre is köszi a hasznos válaszokat! :)



2012. aug. 11. 11:30
1 2
 1/13 YourDestiny ***** válasza:
59%

Én a fő akváriumot soha nem kezeltem le, a szűrésnek csak végső esetben szabad keresztbe tenni. Persze ha külön vödörben járatod a szűrőt, akkor semmi gond.


Ha minden halat kihalászol és egy külön vödörben kikezeled őket, akkor az akváriumhoz nem kell nyúlni. Ugye tudjuk, hogy ha a paraziták nem jutnak gazdatesthez, elpusztulnak. Ugye osztódás után 48 óráig életképesek, az osztódás időtartamát viszont a hőmérséklet nagyban befolyásolja. Megfelelő hőmérsékleten 8 óra alatt végbemegy, de azért legalább a 3 napot érdemes megvárni, nekem ez a tökéletesen bevált recept darakór ellen. :)

2012. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szűrés ment az akváriumban, csak a szivacsot szedtem ki belőle ki. De akkor most mit tanácsolsz, ha benne szeretném őket hagyni az akváriumban? Meddig kezeljem még így őket?
2012. aug. 11. 11:43
 3/13 A kérdező kommentje:
És miért vakaróznak még a guppyk? Nem kellet volna már kigyógyulniuk? Sikeres lesz ez a megoldás?
2012. aug. 11. 11:47
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj és a guppyk közül csak az egyik elég étvágytalan.
2012. aug. 11. 11:51
 5/13 YourDestiny ***** válasza:

A szivacsot hiába vetted ki, ugyanis ha nem volt vízáramlás, a baktériumaid ugyanúgy elpusztultak. A szűrőt külön kellett volna járatni, és az akváriumot csak erősen levegőztetni.


A só nem öli meg a parazitákat, leginkább csak elnyomja. Darakórra malachit vagy parakill a leghatásosabb, őszintén szólva ezt a Tetra valamit nem is ismerem igazán.


Ha a fehér foltok eltűntek, akkor már csak a vízben jelenlévő paraziták okozhatnak problémát. Ilyenkor van mód őket elpusztítani.


Én még mindig azt tanácsolom, hogy távolítsd el a halakat friss, klórmentes vízbe (ami tuti parazitamentes), néhány napot kisebb helyen is simán kibírnak, ilyenkor úgyse ötletes etetni őket. 2 nap elteltével ha nem mutatnak semmiféle jelet, mehetnek vissza.

2012. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 godapofis ***** válasza:
Meg szeretnem kerdezni hogy bisztos darakort fedesztel-e fel vagy valami mas van mert a darakornal nem csak egy pont van hanem sok pici pont, figyeld meg hogy az uszonyai osze vanake ragadva ha meg gyozodtel hogy az darakor,kezeld oket sera costapurral, a beepitet akvariumba mivel ez gyorsan teriedo parazita, a costapur megoli az uszoparazitakat is
2012. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szűrő megy az akváriumban, és hajtja a vizet, csak a szivacsot vettem ki belőle. Van bele épitve levegőztető is.

Én is Costapurt szerettem volna használni, de nem volt nekik, és az elárusitó azt mondta, hogy ismeri ezt a Costapurt, de, hogy ő azt nem ajánlja, hogy ez jobb. Ezen még az állt, hogy minden bőrparazitára jó. Segitett, de nem értem, hogy néhány guppy, miért beteg még.


De ha átteszem őket máshova, akkor az az egysejtű ott is szétszóródna nem? És ha ez a szer megöli, akkor szerintem ezt a nagy akváriumban is ugyanúgy megölné, nem? Mert ugyanannyit tennék csak bele, azaz 5ml 40literre, mert vörös neonnak az a megfelelő. Azt irták a növényeknek nem árt, tehát szerintem a rendes akviban is mehetne ugyanúgy a kezelés.


És ha valaki azt fogja mondani esetleg, hogy az előző leirásban nincs igazam, akkor valószinűleg ezt fogom csinálni: (ha valaki ezzel sem értene egyet lécci irja mit csaináljak másképpen!)

az összes halat áthelyezném egy 15 literes akviba szűrővel.

és a rendes akváriumban pedig felemelném a hőmérsékletet kb.29 fokra? Elég ilyen magasra?

2012. aug. 11. 15:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Lecci valaszoljon valaki...
2012. aug. 13. 15:02
 9/13 YourDestiny ***** válasza:

29 fok jó, a fő akváriumot is kezelheted, de amint írtam, a szűrőt ki kellett volna venni, és szivaccsal vödörben járatni. Levegőztetni kell, erősen. Mivel a szivacsot eltávolítottad a szűrőből, nem kapott áramlást, így a baktériumaid ugyanúgy elpusztultak. A bio egyensúlyt és szűrőbaktériumokat újra ki kell alakítani. Mivel a halak megvannak, a kezelés után is nagyon visszafogottan kell etetni. Ha befejezted a kezelést, akkor jöhet egy 50 százalékos vízcsere, és vegyél Sera Nitrivecet (műbacik), felgyorsítja a hasznos baktériumok elszaporodását. Az első egy-két hétben sűrűbb vízcserére lesz szükség, a Nitrivec se művel csodát, de ilyen helyzetekben sokat segíthet.


Ha van légpumpát, akkor szerelj rá egy porlasztóköved, a szűrőt pedig ahogy írtam, kezdd el járatni valahol, valamiben. A vízbe mehet egy kis halkaja, szintén gyorsítja a bacifolyamatot. Ha nincs légpumpád, akkor csináld, ahogy eddig, a szivacsot nyugodtan kimoshatod, indul minden elölről.

2012. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Pl. a 15 literes akváriumod is megfelel a szűrő járatására, mialatt a kezelést folytatod.
2012. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!