Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Áramszünet, légpumpa kérdés?

Áramszünet, légpumpa kérdés?

Figyelt kérdés

Valószínűleg áramszünet volt, a levegőztetőm azóta nagyon gyengén bugyborékol.

Mit csináljak?

Visszacsapó szelep van.


2012. aug. 12. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedd le a csövet a gépről, és fújj bele erősen, meg mosd ki a porlasztót.
2012. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

uh, pont a porlasztó birizgálását akarnám elkerülni, ahhoz elég rendesen "bontanom" kell az aljzaton, dekorokon, a cső úgy van mögé trükközve, hogy ne látszódjon, ilyen láva kő kinézetű cucc, ráadásul a cső elég gyenge megoldással megy bele, egyet már eltörtem korábban...

A belefújás megvolt, de nem változott semmi :(

Akkor tutira a porlasztó kiszedése elkerülhetetlen?

2012. aug. 12. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én innen biztos, hogy kevésbé tudom mi a baja, mint te...

Az is lehet, hogy megrepedt a membrán a pumpában, azt még akkor érdemes ellenőrizni előtte. Ha megrepedt, az gáz...

Néha a gyakoribb fajtákhoz lehet kapni pótalkatrészeket.

2012. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Nekem a 8 literes nanoban ilyen gumicsőszerű valami van, ami nagyon finom, apró buborékokat csinál. Áramszünetkor kicsit nálam is elszenved vele a légpumpa, mire újra átjuttatja a levegőt az összes apró lyukon. Néhány órát elszórakozik vele, visszafojtja rendesen. Én magam is próbálkoztam vele, meg se tudtam bubiztatni, úgyhogy inkább a légpumpára bíztam :)
2012. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha porlasztóköved van, azzal nem kéne bajlódnia, akkor minden bizonnyal tényleg a légpumpát lelte valami. Szedd szét, hátha beszakadt a membrán.
2012. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

közben szereztem egy másik pumpát, azzal is elég gyenguskásan jön át a porlasztón a buborék és kidolgozni sem akarja magát két napja.

Tehát a csővel lesz valami..

nincs más hátra, szétkapom, kimosok mindent, fújkálok még.

Báhh de utálni fogom újrarendezni :)

Köszi

2012. aug. 13. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!