Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Örököltem egy 120 literes,...

Örököltem egy 120 literes, elég rossz állapotú (koszos, algás) akváriumot. Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Nem értek az akvarisztikához, de megpróbáltam egy kicsit utána olvasni. Gyári Juwel akváriumszett, ezért gondolom a világítás, szűrés, levegőztetés megfelelő benne, de az egészet ki kellene takarítani, új szűrőanyagok, új talaj, új növények, stb. Nem nagyon merek belevágni. Hogyan csináljam?

Milyen növényeket, halakat javasoltok egy kezdőnek? Műnövény vagy élő? Jelenleg 2 mexikói kardfarkú, és 2 öves díszcsík éldegél benne. Nekem tetszenek a gurámi fajták, illetve szeretnék valamilyen csapathalat is bele.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. aug. 16. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Feketeszárnyú legyezőhal, Arany cifra fogasponty, Öves díszcsík, Kék gurámi.

Élő növény, ha lehet. Argentínai átokhínár, Acorus gramineusz, Papagájvirág.

2012. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tisztítsd ki, a vízcserét csak fokozatosan, lehet egy új talajt, bár a régit ha kifőzöd, átmosod, megtarthatod. Műnövényt könnyű tisztítani, az élő több gondozást igényel, de szebb. Kék gurámi nem túl igényes, azt tehetsz bele. A szifó, guppi, zebrahal, ezek nem igényesek, könnyű őket tartani. Ha teljesen elkészült, már könnyű lesz a tisztán tartása is. Jó munkát!
2012. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:

Ha regisztrálsz az akvarista.hu-ra, a kezdőoldalon található e-könyvekben mindent megtalálsz. A kezdeti lépések és szűréssel kapcsolatos e-könyvet mindenképp olvasd el.


A diszhal.info-n informálódhatsz a halak igényeiről, a legtöbb halfajt leírását, ismertetését ott megtalálod.


A műnövényt el kell felejteni, élő növényt kell venni. Elvonják a tápanyagot az algák elől, sok, a halakra káros anyagot felvesznek a vízből, ezzel is segítik a szűrésed.


A gyári akváriumszettek általában nagyon gyenge szűréssel és világítással vannak felszerelve. 120 literhez már külső szűrő való, teljesen biztos, hogy belső van hozzá. Márpedig ha belső, akkor annak nagyon komoly belsőnek kell lennie, szerintem viszont egy olcsó, legfeljebb fele ekkora méretű akváriumhoz való motorost csomagoltak bele. Erre bizonyíték a sok alga, egy jól működő, jól szűrt akváriumnak nem szabad elalgásodnia. Írd le, milyen típusú és teljesítményű a belső szűrő, a világításról is ejthetsz pár sort, pl. mennyi és hány wattos fénycső kapott benne helyet, így tudunk segíteni a megfelelő növények kiválasztásában.

2012. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

YourDestiny!

Ezeket az adatokat találtam a szűrésről és a világításról:

Belső szűrő: Bioflow 3.0 Vízforgatás: kb. 600 l/h

Szűrőtérfogat: 3 l

Pumpa: ECCOFLOW 600 l/h, 6,5 W

Fűtő teljesítménye: 100 W

Világítás: Multilux 80x35 II, 2*28 W T5

Köszönöm a válaszod. Regisztráltam és olvasok. :)

2012. aug. 17. 07:16
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
A világítás teljesen rendben van, meglepetésemre akár a szűrő is működőképessé teheti. Jó szűrőanyaggal teljesen korrekt szett. A gyári vackokat ki kell dobni a szűrőből, csak sima szivacs és kerámiagyűrű legyen benne. A helyedben azt csinálnám, hogy a vízpumpára tennék egy szivacsot, ami segíthet a mechanikai szűrésben, a Juwel szűrőbe pedig vennék Siporax gyűrűket, amennyi csak belefér. Egy szivacs a Sipo elé, egy szivacs pedig mögé. Ha nem telepítesz túl és betartod a vícseréket, nem lesz gond.
2012. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdetnek takarítsad ki teljesen. Ha jó a talaj akkor maradhat egy alapos átmosás után. Az üveget és bármi mást az aksiban ecettel szépen letakaríthatsz. Amikor már minden patyolat tiszta akkor rakd vissza az előzőleg leszívott vized felét (60 liter) és a másik felét meg állott (24ó, hogy kiszálljon a klór) csapvízzel pótold. Növénynek meg fodros vízikalászt javasolnék talajnak pedig ha új kell kvarchomokot. Aztán ha beállt az aksi vegyél egy pár gurámit és ha kivált a pár belőle akkor a maradékot ajándékozd el. Csapathalnak jó a klasszikus zebradánió :)mondjuk 8db. De én nagyon szeretem a rózsás díszmárnát is. Szerintem csinálj egy Ázsiai biotóp aksit. Igaz a Xifók kicsit kilógnak majd a sorból de sebaj :)
2012. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!