Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium kell egy pár...

Mekkora akvárium kell egy pár vitorlásnak, és egy csapat rajhalnak, hogy jól is érezzék magukat?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a vitorlások de nem igen van hely a szobámban a másik 2 aksi mellett :D Egy 120-150 literes aksi elég lenne egy párnak ? és milyen rajhalat válasszak ami kinézetben,viselkedésben és összeférhetőségben passzol a vitorláshoz (tudom h a neont megzabálja)Akváriumot magában v szettben érdemes venni(melyik éri meg jobban(mivel zsebpénzből gazdálkodom s szeretném hogy minél több maradjon a berendezésre)nekem a szett jobban tetszik mivel abban elvileg minden szükséges berendezés benne van és a tető miatt esztétikusabb is , bár azt hallottam hogy a szettekhez járó szűrők elég gyatrák.


Előre is köszi a válaszokat,bocsi a sok kérdésért :)



2012. aug. 16. 20:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ekkora akvárium megfelel egy párnak,a lényeg,hogy magas legyen a vízoszlop, kb 4o cm,corikat tegyél melléjük és ancikat.Vásárolhatsz nyolc tíz külömbözőt mikor nagyobbak lesznek két legszebbet meghagyod magadnak ,a többit pedig elajándékozod.
2012. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elég lesz. Ahogy az előttem hozzászóló is mondta, vegyél többet. És a legfontosabb, hogy egyszerre vedd meg mindet, mert különben az újonnan érkezőket szét fogják szedni. Páncélosharcsák mindenképp kellenek és ancik is. Csapathalnak a legtöbb pontylazac jó. A legszebb a vörös neon. Ők nagyobbra nőnek, mint a sima és nem tudják megenni őket. De amúgy, ha megszokják őket és kiskoruk óta együtt vannak, a sima neont sem bántja. Ezen kívül még rakhatsz fantomlazacot, rózsalazacot, petitellát, pristellát, ferdénúszó lazacot stb. Nézz szét a díszhal.infon.
2012. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válszt!

Ez az elajándékozásos dolog nem nagyon menne sajna nincs kinek odaadni , és neten sem szeretném meghirdetni( ki tudja hova kerülnének)

Ancim az van :)

Tudtok esetleg ajánlani valamilyen akváriumot/szettet ami jó és viszonylag jó áron van ?

13/f-(ez lemaradt :) )

2012. aug. 16. 20:21
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a másodiknak is :)

A Vörös neon nekem is tetszik,de azért holnap még szétnézek díszhal.info-n

Amikor betelepítem előbb a rajhalakat 2-3 turnusban aztán a fenéklakókat és a vitiket v fordítva. És hány db rajhal érezné jól magát egy kb 130 as ban ?


köszi a válaszokat !

2012. aug. 16. 20:31
 5/20 anonim ***** válasza:

A kereskedések általában bevesznek halakat. Amúgymeg az interneten azért nem kerülnek olyan nagyon rossz helyre. Pénzért kell meghirdetni és kész.


Azt ajánlom, hogy először mehetnek az algaevők és a harcsák. Ha páncélosharcsát veszel, legalább 6-ot vegyél, mert ők is rajhalak. Pontylazacból meg belefér olyan 10-15 db. Az még szerintem jól érezné magát. Persze ez mérettől függ. Rózsalazacból szerintem 10 bőven elég lenne, de neonból a 15 is pont jó. Aztán jöhetnek a vitorlások.

2012. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha tudtok ajánlani akváriumokat vagy szetteket lécci írjátok meg :) Holnapra megpróbálom összeválogatni a halakat díszhal infon :D
2012. aug. 16. 20:43
 7/20 YourDestiny ***** válasza:
100%

Nah, ez így nem jó, ahogy írják. 1 párnak 150 liter kell, több vitorlásnak nagyobb. A neonhalat nem zabálja meg, rengeteg akvarista sikeresen tartja együtt a vitorlásokkal. Egyszerre kell betelepíteni a halakat, vagy a vitorlásokat kell később hozni. Ha szűkösen vannak, nem csak a neont, más halat is hajlamosak megtámadni. Szettet ne vegyél, a világítás és a szűrés egyaránt elfogadhatatlan lesz. 150 literre külső szűrő kell, belsővel szerintem nincs is értelme próbálkozni.


Algaevő és páncélos nem kötelező egy akváriumba. A rajhalak ugyanúgy felcsipegetik az aljzaton lévő ételmaradékokat, az algázók pedig ahogy idősödnek, egyáltalán nem eszik az algát, ezenkívül a fa elkerülhetetlen egy ilyen akváriumban, ugyanis a kérge elengedhetetlen az algaevő halak megfelelő emésztéséhez. Egy jól működő akváriumban csak minimális mennyiségű alga fordul elő, ami normális. Ha sok van belőle, akkor hiába az algázó. Jó szűrés és élő növény a rejtély kulcsa.

2012. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem voltak együtt neonok és vitorlások de nem lett jó vége ! Én azt ajánlom a neonokat hagyd ki!
2012. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A vitorlások fiatalon jól érzik magukat együtt.
2012. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kell a 150 liter egy párnak, annál ne legyen kisebb.

Tarthatsz mellette vörösneonokat, az nagyobbra nő, vagy császárlazacokat, azok is nagyon szépek.

Egyéb felszerelés nélkül is lehet venni tetős akváriumot.

[link]

Árnyéktűrő növényekhez úgy ahogy elég a fény.

Szűrőből mindenképpen külső kell.

2012. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!