Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi a leopárddánió és a...

Mennyi a leopárddánió és a zebradánió vemhességi ideje? Illetve hová teszik az ikrákat?

Figyelt kérdés
Jó lenne a segítség. Hogyan kell az ikrákra vigyázni? szeretném ha lennénk kicsik :) előre is köszi, negatív komikat mellőzd :)
2012. aug. 17. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Ezeket a halakat nagyon nehéz szaporítani! Normális akváriumban ez nem lehetséges! Eleve az ikráknak nehéz megfelelő vizet biztosítani!
2012. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Jah én az előző vagyok és nincsen nekik vemhességi idő!!!! Mert ikrát raknak! Csak az ikráknak van kb olyan max egy hónap mire kikelnek !
2012. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát az előző válaszolónak egyáltalán nincs igaza! A zebradánió az egyik legkönnyebben tenyészthető akváriumi hal(a leopárd. szintúgy, sőt még össze is ívhatnak).

.

.

(Ha annyira nehéz lenne szaporítani, akkor nem 120-140ft-ér árulnák)


Na mindegy is, ez a szöveg segíteni fog.:


"Az ívatáshoz használt akváriumban legyen kicsi a vízszint, körülbelül 15 cm mélységű. Tegyünk az akváriumba vékonyszálú növényt, vagy ikravédő rácsot az aljára. Az apró kavics is megfelel a célnak, mivelhogy az ikrák lehullnak a kavicsok közé, és védve lesznek a felnőtt halaktól, amelyek amúgy rögtön megennék a saját ikráikat.


Az ívatáshoz 25 - 26 ˚C fokos vízre van szükség, amit hajnalban még emelni lehet néhány fokkal, ugyanis az ívás a hajnali órákban zajlik le. 300 és 500 közötti ikra fog az akvárium aljára és a növényekre hullani. Az ívás után távolítsuk el a két felnőtt halat, nehogy megegyék az új halakat.


Az ivadékok két nap alatt kifejlődnek. Még nagyon aprók ezért könnyen elvesződhetnek amikor vizet cserélünk, tehát legyünk nagyon óvatosak amikor karban tartjuk az ívatáshoz használt akváriumot! Tápláljuk az ivadékokat kereskedelmi ivadéktáppal, vagy finomra zúzott száraz táppal. Az ivadék táp mellet, még adhatunk nekik tojásport is, mert az felgyorsítja a növekedést."

2012. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az utolsó kommentelőnek. te segítettél a legtöbbet. tényleg. :) egyébként ez az egész úgy van, hogy vettem 1 zebra dániót és 1 leopárd dániót [mind2 nőstény]. és egy zebradánió hímet. ezeknek a hasa elég nagy, főleg a leopárddániónak. sajnos úgy 2 hete elpusztult a hím. ilyenkor mi a teendő? vegyek 1 leopárddániót [hímet], és tegyem úgy ahogy bemásoltad nekem?
2012. aug. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!