Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire tartós az akvárium...

Mennyire tartós az akvárium ragasztása? Nem saját ragasztású akváriumokra gondolok hanem olyanra amit szakember ragaszt össze.

Figyelt kérdés
100 liter feletti méretre gondolok. Az lenne lényeges, hogy az akváriumot célszerű e bizonyos időközönként újra ragasztatni? Van e valakinek kereskedelemben kapható akvárium ragasztással negatív tapasztalata?
2012. aug. 21. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy 25 éves akváriumom, amit örököltem. Kicsit csöpögött a sarkánál, megragasztottam kis részen és utána évekig használtam.


De egyszer panaszkodott a boltos, hogy a ragasztás mentén fehér foltos lett némelyik akváriuma 2 év után, befolyt a víz a ragasztás és az üveg közé. Azokból volt neki több és az egyik szét is esett. Üvegessel csináltatta, de gőze nem volt, hogy mivel ragasztották.


Pedig ha sima FBS-el ragasztják az időtálló.


Azt mondják, hogy a tengeri akváriumokat feketével kell ragasztani, mert a sós víz szétmarja az átlátszó FBS-t, de ehhez képest pl nekem van egy 200 literesem, amit tengerire alakítottam át. Persze hogy nem tudom mivel van ragasztva, mert használtan vettem, de azt csináltam, hogy belülről körbenyomtam FBS-el egy vékony csíkban, azért hogy tutira ne tudjon a ragasztás közelébe se folyni a víz vagy az alga, így biztos hogy tartósabb.


Ha gond lenne vele, azt úgy is látnám, mert akkor foltos lenne a ragasztás alatt. De nem foltos, tehát nem fog szétesni :)

2012. aug. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tartós.

Ha jól van megragasztva, nem kell újra ragasztani.

Mire tönkremenne a ragasztás, (több évtized) addigra az üveg is összekarcolódik, leamortizálódik.

2012. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
Ha jó a gyári ragasztás, nincs ok aggodalomra. Egy barátom 240 literes akváriuma kb. 25 év után kezdett el szivárogni a tetejétől pár centiméterre, az is azért, mert nem volt sehol megerősítve, merevítve.
2012. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!