Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettat miert tartanak sokan...

Bettat miert tartanak sokan (foleg a kereskedesben) elzarva szuloszobanak megfelelo, akvariu szelere felakaszthato akvariumba, amikor a torvenyt tiltja, h 30 liter alatt nem tarthato gerinces allat?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, h a betta csipkedheti a haltarsait, foleg, aminek a fatyola feltuno
2012. aug. 21. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert egy kereskedésben nem tartják a halakat, hanem csak ideiglenesen raktározzák őket!

Ott pedig nincs elég hely ahhoz, hogy 50 db bettának 50 db 30 literes akváriumot tartsanak fenn.

Egyébként meg a kereskedésekben ezek a kis fakkok össze vannak kötve, és nagy külső szűrők szűrik a vizet, tehát a vízminőség jó, és stabil!

Nem olyan, mint ha külön lenne otthon 1 db 3 literes edényed!

Otthon pedig ostobaságból tartják az emberek rossz körülmények miatt.

2012. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha így lenne. Legalábbis én még nem találkoztam ilyennel. A legtöbb állatkínzó kereskedés berakja őket egy vázába vagy pohárba, aztán le van tudva. Ha viszik, viszik, ha nem, akkor ágyő a halacskának. Lásd: ZooDom, Campona.
2012. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én kisállatkereskedésben dolgozom, nálunk a bettákat beletesszük pl a guppis akváriumba, vagy más szelíd halakhoz. Egy-egy akvárium 42 literes, olyanba rakjuk ahol a legkevesebb hal van hogy nyugiban lehessen. Tegnap kaptunk pl koronás bettákat, le is csaptam egyre :P.
2012. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző: Igen, ez a jó hozzáállás. De sajnos a legtöbb kereskedés ezt le se szarja. Általában a puccos helyek csinálják ezt. Ahol a neon darabja 400 Ft körül van. Ezért nem járok hozzájuk.
2012. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BUMP :P


Kb. azért, amiért 5 aranyhalat 40 literben: rossz példa (dehát a kereskedésben is ezt láttam!), tájékozottság hiánya, esetenként félretájékoztatás. Ja, meg a törvény nem ismerete. Bár lassan kezdek hálás lenni, hogy itthon nem terjedtek el a "frog-o-sphere"-ek és "eco-aquarium"-ok illetve a vázából, bettából, és lucky bamboo-nak csúfolt dracénából álló mini-ökoszisztémák (ne etesd a halat, elél a bambusz gyökerén is!)...


Aki jó példát szeretne látni, Szegeden, az Aranyhal Díszállatkereskedésben működik egy, a fent leírthoz hasonló szűrt, fűtött betta barakk ;)

2012. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!