Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horogférget ki tudom pusztítan...

Horogférget ki tudom pusztítani a tóból?

Figyelt kérdés

Sajnos pár hónapja horogférgek voltak a halakban, kivettem belőlük csipesszel, ismerősöm tanácsára lesóztam a tavat, és gyógyszert is tettem bele! Azt mondta ha nem használ akkor teljes vízcsere, lefertőtleníteni mindent.

Nem is volt semmi gond, pár napja ismét találtam egyet az egyik halban. 18 halból már csak 5 van, még a gyönyörű arany koim is odaveszett! :S

Nincs erre valami más megoldás, 1,5 köbméteres a tó, nem szeretném szét bombázni. Csak van valami megoldás, akkor az ennél sokkal nagyobb tavakat is szét kell csapni, ha megjelenik ez a dög? Lehet hülye kérdés, de nem lehetséges, hogy télen kifagynak vagy valami?


Köszi előre is!

24N


2012. aug. 22. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez vmi parazita?a halak gyomrába,vagy hó van?amúgy meg ciántól megdeglik
2012. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A Sera Cyprinopur és a JBL Argudol hatékony gyógyszer ellene.
2012. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ez egy élősködő, ami belekapaszkodik a halba, a vérével táplálkozik, ha jól lakik vissza ereszkedik a tó aljára míg újra éhes nem lesz! Csakhogy fekélyes sebeket ejt a halakon, amitől elpusztulhatnak ha nem kezelik!


Utána nézek a gyógyszernek, köszönöm!

2012. aug. 23. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!