Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől függ az, hogy az immunre...

Mitől függ az, hogy az immunrendszer el tud-e, vagy sem pusztítani egy daganatos sejtet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, több hiteles forrásból, hogy nem is tud daganatot elpusztítani, mert nem ismeri fel oda nem valóként.

A források biztosan hitelesek, maximum én értem félre...

2012. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha a daganatos sejtek többször mutálódnak, utána idegenként érzékeli. Vagy nem?

Nemhiába a kóros sejteket amik fellelhetőek itt-ott, elpusztítja az immunrendszer. Vagy nagyon nem jól tudom?

2012. ápr. 20. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Első voltam. Hát szerinte, ha el tudná pusztítani, akkor csak a súlyosan immunhiányosak lennének rákosak. Ők viszont azok lennének.

Ehhez képest HIV+-ak meg szervátültetettek se nagyobb arányban rákosabbak. Leszámítva néhány, vírus okozta rákot.


Na de ne én fogalmazzam meg, mert laikus vagyok:

[link]

"Dr. Kulcsár a tudomány által korábban feltárt tények újszerû alkalmazásából vonta le azt a következtetést, hogy a szervezetben létezõ daganatellenes védelem lényegében az immunrendszertõl függetlenül mûködik.


Abból az ismert tudományos ténybõl indult ki, hogy az immunrendszer korlátozott mûködésekor (immunszupresszió), vagy az immunrendszer teljes összeomlásakor (pl.: AIDS) sem nõ meg jelentõs mértékben a tumorok gyakorisága. Az is köztudott, hogy a tumorok többsége nem immunogén. Ha ezt elfogadjuk, s azt is tudjuk, hogy mindenkiben folyamatosan keletkeznek rákos sejtek, akkor a szervezetben mûködnie kell egy, az immunrendszertõl független daganatellenes védelmi mechanizmusnak, amely - mivel a szervezet bármely pontján hatnia kell - általános hatású, felügyeletszerû rendszer. Logikus az is, hogy egy ilyen rendszer hatóanyagainak a keringési rendszerben kell lenniük."

2012. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezt találtam:www.drimmune.hu.

A Wellmune Wgp béta glükánja állítólag elég hatékonyan segíthetik a daganatok lekűzdését.

Erről esetleg a doktorok többet tudnak mondani....

2012. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!