Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » El kell pusztítani a szúnyogcs...

El kell pusztítani a szúnyogcsípte beteg nyulat?

Figyelt kérdés
Anyukám nyuszikat tenyészt. Pár napja lett 1-2 beteg nyuszi, amit minden bizonnyal szúnyog csípett meg. Mára már 5-re szaporodott a betegek száma. Hallottam olyat, hogy az ilyen nyuszikat meg kell ölni, mert ez fertőző náluk. A többiektől most elkülönítve tartja őket. Esetleg maguktól meggyógyulnak, vagy meg kell ölni őket?
2009. szept. 6. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
A nyulak csak az orrukon kapnak levegőt, ha megcsípi a szúnyog, megfulladnak. Onnan lehet észrevenni, hogy bevarasodik a fülük belseje, ez nem fertőző, de valószínű el fog pusztulni akin észrevettétek :( Érdemesebb levágni azt a nyuszit, hogy ne szenvedve pusztuljon el :(
2009. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom nem fertőző. Nálunk legalábbis mindegy volt, hogy hol voltak a nyulak, ha megcsípte őket a szúnyog. Aki beteg azt jobb elpusztítani. Orvosnál lehet venni oltóanyagot, de az csak megelőzésre jó a betegeken már nem segít. De a többi nyulat megóvhatja.
2009. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nem is szúnyogcsípés, mivel a szemük dagadt be és furcsa duzzanatok/csomók lettek a fülecskéiken és mindenhol. Kb.4-5 napja lett beteg az első nyuszi, de azóta sem varasodott a fülecskéje, csak a puklik jöttek ki rajta. Nagyon rosszul néznek ki.
2009. szept. 6. 18:38
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok! Nekünk is a szemük lett olyan! De ztalán állatorvos? Ha anyukád nyulat tenyészt, akkor kéne járnia hozzá!
2009. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A szúnyogcsípés által terjesztett betegség a mixomatózis, nagy százalékban elhullást okoz, az esetleges túlélők a betegséget tovább terjeszthetik, ami nektek sem jó a jövőt illetőleg és a környező nyúltartóknak is potenciális veszélyforrás... Nyúlról nyúlra közvetlenül nem terjed, de csípéssel annál inkább.

A beteg állatokat már nem menthetitek meg (esetleg átvészelik, ám az kockázatokat rejt - lsd. fenn)

A még egészséges egyedeket egy viszonylag olcsó vakcinálással megvédhetitek (mixovac), ez, úgy tudom, fél évre nyújt védettséget. Ha esetleg húsnyulak tenyésztéséről van szó akkor a hízó nyulak oltásától el lehet tekinteni, ha tenyészállomány mentes. Megfelelő takarmányozás esetén a vágósúlyt elérik mielőtt fertőződhetnének...

Bármilyen cselekvés előtt okvetlenül meg kellene győződni arról valóban a "szúnyogcsípéses betegségről", a mixomatózisról van-e szó!!!

Talán írd le a tüneteket, de méginkább forduljatok állatorvoshoz. A vakcinálást én magam végzem a nyulaimnál de újabban -úgy tudom- nemigen adnak el oltóanyagot 'laikusnak'.

2009. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A fülkagyló varasodása egészen másik betegség, egy élősködő, a rühatka okozza, csak szélsőségesen erős fertőződés esetén okoz elhullást (akkor is szövődményeken keresztül), az ellen is lehetséges és könnyű a védekezés.

Az utólag írt tünetek alapján én valószínűnek tartom a mixomatózist. Sajnos:(

2009. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szólok anyumnak, hogy pusztítsa el őket. :(
2009. szept. 6. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Valójában előre be kell oltatni őket, nem utólag megölni. Idén járvány van, úgyhogy aki nem oltat, azzal ez történik.

Hogy lehet ilyen analfabétán nyulat tenyészteni, istenem...

2009. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Ja és basszus, NE VADIDEGENEK DÖNTSÉK EL, HOGY MEGÖLITEK-E AZ ÁLLATAITOKAT, HANEM AZ ÁLLATORVOS!!! Civilizált világban élünk, vagy mi...
2009. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anyukám nem a szó szoros értelmében vett tenyésztő, hanem csak otthon, magának hobbi célra tartja őket. Anyum is így tudta, hogy meg kell ölni őket, de én erőszakoskodtam, hogy addig várjon vele, amíg utánanézek a neten. Mivel olyan helyen vannak, ahová úgy tudtuk, hogy nem tudnak bejutni a szúnyogok, így nem lettek beoltva. Nem oltogatni kell engem, hanem segíteni, ha nem tudsz, csak okoskodni meg OFFOLNI, akkor inkább ne írj. A civilizált világban nem szokás ismeretlenekkel ellenségeskedni!!!
2009. szept. 6. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!