Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt ajánlotok...

Milyen belső szűrőt ajánlotok egy 500 l-es édesvízi akváriumba?

Figyelt kérdés

A napokban örököltem egy 500 l-es akváriumot. :) Ezt megelőzően volt egy 54 l-es trópusim, amelyet egy Tetra Tec Ex 700-as típusú külső szűrő tartott tisztában, belső szűrőt nem használtam, a nagy turnover végett szükségtelennek tartottam. Vizem kristálytiszta volt, s a heti vízcseréknél is nagyon kevés mulmot szedtem le. Az új akváriumba ez a szűrő is bekerült, ill. vásároltam mellé egy Tetra Tec Ex 1200-ast is (1200 l/h, 21W, 3év gari -jobb ár/érték arányban volt, mint az EHEIM) amelyben még a gyári töltet dolgozik (bioball cseréjét tervezem siporaxra). Összesen tehát 1900 l/h szűrésem van a külső szűrők révén (3,8x -os turno.) Vízkémiát nem néztem, de a halak láthatóan jól érzik magukat. Az akvárium alján azonban sok törmelék, mulm gyűlik össze amit a szívócsonk nem ér el (tudom, nem is ez lenne a dolga, hanem csak a biológiai szűrés :), ezért, s mivel amúgy is ajánlott egy belső mechanikai szűrésre a külső mellé, tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik típust válasszam. Amiket kinéztem:

1) Juwel bioflow 6.0-8.0 (1000 l/h, 6W/h, 6-8l szűrőtérfogat, a nagy gyári szettekhez is ezt adják, inkább biológiai szűrő, mint mechanikai, drága) 2) Aqua Medic - PF 1000 (1000 l/h, 10W/h, 7000Ft), 3) Tunze - Comline filter (1650 l/h, 11W/h, drága) 4) EHEIM PowerLine 2252 (1200 l/h, 28W/h, drága) 5) Aquael Turbofilter 1100 (1100 l/h, 2,2W/h (!), 10000Ft). Esetleg valami más? A segítséget köszönöm!



2012. aug. 22. 15:12
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
A 700-asnak körülbelül 4-4,5 liter a hasznos térfogata, ez az 1200-assal se túl sok. Az elképzelésed nem rossz, viszont ennek a két külsőnek 500 literen full bion kéne működnie egy kis előszűréssel. Telepakolnám őket jobbnál jobb töltettel, a vízáram segítésére pedig tennék az akváriumba egy izmos vízpumpát (1200 l/h körülit) egy jókora szivaccsal. Egy Aqua Medic vagy valamelyik hasonló se rossz, teljesen mindegy, azt viszont nem tudom, minőségileg milyen termék.
2012. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Bocs, Powerhead-et, nem vízpumpát :)
2012. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Aquael Turbofilter nem szedi össze a mulmot, mert kívül van a szivacs. Max úgy szedné, ha alá raknál egy poharat (félbevágott kólásflakont), akkor annak az aljába gyűlytené a koszt.


Az EHEIM PowerLine 2252 jónak tűnik.


A Tunze az tengeri akváriumhoz való, felszín leszívónak.

Aqua Medic - PF 1000 szintén tengerihez áramoltatónak kb, mert nagyon pici a tartálya.


Mindjárt lefotózom, hogy neked mi kéne (ami jól szűr).

2012. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen nagy bioszűrő akármiknek a bele ilyen:

[link]


De szerintem ilyet tudnál csinálni is, mert ami méretben már megfelelne neked, az drága:

[link]

2012. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megcsinálni úgy lehet, hogy veszel valamelyik pantonban 2mm vastag "sico" lemezt (az polisztirol műanyag lemez és 2 x 1 méteres lapban árulják, összetekerve kocsiba befér):

[link]


Kisebb darabot lehet kapni itt, ők vágják méretre is, de itt "Sikodur" lemeznek hívják ugyanezt. Itt olcsóbb egyébként még vágva is, mint a pantonban:

[link]


Aztán sniccerrel elvágod kis darabokra, csinálsz egy dobozkát, bele 2 kis terelő lemezkével.


Modellboltban veszel ilyen modellragasztót:

[link]

Ezzel az éleit bekened 2x vékonyan, mindkét felületet, összenyomod, és vársz fél órát, utána az olyan erősen megköt hogy széttépni sem tudod.


Rács helyett pedig veszel ilyen kis műanyag lefolyó szűrőt, 100 Ft-os boltban, csinálsz a műanyag dobozkádra lukat, és oda beragasztod:

[link]


Aztán már csak egy vízpumpa kell, ahhoz is vágsz egy lukat ollóval a doboz másik végébe, és beleteszed a pumpát.


1200 l/órás pumpa:

[link]


Így akármekkora tartályt csinálhatsz neki, amibe rakhatsz szivacsot, siporaxot, amit akarsz - szűrőanyagnak. Minél több a szűrőanyag, annál tisztább lesz a vized.

2012. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! P.s. elnézést a késői háláért. :)
2013. febr. 24. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!