Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó összeállítás lesz? 112L

Ez így jó összeállítás lesz? 112L

Figyelt kérdés

Szeretnék egy garnélás-nano halas akváriumot. Erről az oldalról rendelnék egy 112 l-es üvegtetős szettet, Hang-on technikai csomaggal : [link]

Csak azért így szettben, mert van hozzá fűtő, és egy kis szűrő.

A szűrés nekem kicsinek tűnik, de max. megtolom egy mattennal, ami igaz, hogy nem szép látvány, de a garnélák bírnak róla falatozni. Nem tervezem agyontelepíteni. Csak néhány darab garnélát tervezek bele. És erről az oldalról [link] nagyon tetszik az endler guppy, Pseudomugil gertrudae és a Galaxy Razbóra. Mivel ezek csapathalak, úgy gondolom, hogy nem férne meg ebben a kis térben mind a 3, de nem tudom, hogy melyik a a 3 közül a 2 favorit. Kb. 8-8 darab szerintem jó lenne.

Világításnak erre gondoltam, 2*18 W [link]

Vagy ez sok lenne? Milyen csöveket rakjak bele? A növényekben még nem vagyok biztos, hogy milyeneket szeretnék, de úgy gondolom, hogy mint a szűrés, a világítás is alul van tervezve a szetteknél.

Szerintetek ez így jó lesz?


2012. febr. 8. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan beleteheted mindhárom fajtából a 8-8 db-ot.

Nekem is 112 literes van, van benne vagy 40 garnéla, 6 db gertrudae, 6 db werneri, 20 neon és most jön majd 10 db galaxy. Simán bírja a szűrésem, pedig csak egy AquaEL Fan2 Plus van benne. 1,5-2 hetente szoktam 3 vödörrel lecserélni. Semmi baj nincs velük. :) Nincs alga, nincs elhullás, nem volt még betegségem meg semmi problémám. Világításom csak 1x18W, van sok növényem, de inkább az alacsonyabb fényigényűek, anubiasok, microsorium, crypto félék, jávai moha, gömbmoha, bacopa monnieri, vallisneria stb. stb. Vedd meg inkább a 2 neoncsövest, egyáltalán nem lesz sok a fényed. Nekem van egy Aquarelle csövem meg egy Blue Sky, de az Aquarelle-t jobban szeretem, most is az van benne a foglalatba. Csak azt hiszem azt már nem gyártják, de használtan lehet olcsón szerezni ami még működik. Nekem is ez már több mint 1 éve minden nap megy 9-10 órát és még nem feketedik a vége egyáltalán. Azt hiszem talán 500-600 Ft-ért vettem használtan, megérte. Én a helyedben tennék egy növényes csövet és egy sima valami daylight-ot.

A matten egyébként jó ötlet, az nagyon sokat fog dobni a biológiai szűréseden. Be lehet futtatni mohával, akkor lesz egy szép mohafal darabod, és a garnélák is örülni fognak neki. :) Szép is, hasznos is. :)

Aljzatnak mit szeretnél? Arról nem írtál, nekem van Manado meg alatta Aquabasis Plus, de mondjuk alacsony fényigényűeknek állítólag nem szükséges. Én tettem és nem bántam meg, mert úgy nőnek mint a gomba. És ami még állítólag magasabb fényigényű, az is elég szépen nő nálam (vízi hortenzia).


Egyébként én tudok egy srácot, akitől olcsóbban be tudod szerezni ezeket a halakat. Én is most hozok tőle galaxy-t 450-ért (10 db-tól adja ennyiért). Csapvizesek, még lágyítanom se kell nekik a vizet. Persze nem mondom, hogy nem lenne hasznos, de inkább nem kínlódok vele ha nem muszáj. Azért sem szeretnék, mert úgy néz ki ősszel megyek Ausztráliába 1 hónapra, és akkor nem tudom kire itt hagyni az akváriumot, hogy vizet cseréljen meg ilyenek, és lágy víznél nem mindegy, hogyan cserélünk ugye. Etetni megeteti apum, de hát...vízcserét inkább nem bízok rájuk. :D Így is előre félek, mi lesz velük majd 1 hónapig nélkülem...na mindegy, ez már nem ide tartozik. :)


Írj még nyugodtan, bármi kérdésed van, szívesen segítünk! :)

2012. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van a lakásban 23-24 fok, akkor nem kell fűtés, elég ez is: [link]


Hozzá egy powerhead pumpa (AT-202, és ráhúzni egy nagy szivacsot):

[link]


Lámpa okés, és kell kavics:


Ha bazaltot veszel arra ne számíts hogy sok növény megmarad benne, de pl a jávai moha, anubias nana - megmarad a kavics tetején vasfára kötözve damillal. Lehetnek úszó növények is, pl békalencse, Limnobium laevigatum.


Ha nem bazaltot raksz, hanem 2 zsák ilyet, ebbe lehet ásni növényeket és szépen fejlődnek benne. Ez a talaj az állatoknak is jobb, mert beállítja a vizet pont jóra:

[link]

Ebbe lehet ültetni jól növényeket, pl Echinodorus tenellus, Hemianthus micrantemoides, vizi hortenzia,

Bacopa monnieri, Hydrocotyle leucocephala, meg mittudomén sokfélét.


Mondjuk lehetne lágyítani is a vizet, de mindegy, talán nem muszáj, nem tudom.

2012. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezt a növény témát még átgondolom rendesen, de lehet hogy maradok a moháknál és az "igénytelen" növényeknél.


Garnélákhoz kapcsolódóan lenne még egy kérdésem. Összeívnak egy mással? Vagyis... tudom, hogy vannak olyan fajok, amik szaporodnak egy mássas és lesz belőlük a "vad" színváltozat. Átfogalmazva.... Mely fajok nem szaporodnak egymással?

2012. febr. 8. 15:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Görgess lejjebb:

[link]


Egymással nem szaporodnak a külön fajok.

Mondok egy példát:

Red Cherry + Babaulti + Tigris garnéla

(ez egy jó kombó)


Vagy a Red cherryt ki lehet cserélni Yellow garnéla ha az jobban tetszik.


De egy fajon belül szaporodnak, pl Neocardiniából:

Red cherry összeívik a Yellow garnélával és abból lesz a zöldesbarna vad színváltozat. Azt eladni nem tudod később, mert nem kell senkinek és hiába lesz neked otthon 200 db vad garnélád, nem tudsz vele mit kezdeni, max halakat etethetsz vele. Ezért jó ha olyat választasz, amik nem ívnak össze.

2012. febr. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!