Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Volt két Betta ( Sziámi...

Volt két Betta ( Sziámi Harcoshal ) halam és mindkettő Halpenész betegségben pusztult el, pedig használok malachit zöldet, klórtalanitót es sót is. Miért betegednek meg olyan könnyen?

Figyelt kérdés
Még utána is lett 2 Bettám és az egyik ugyan úgy járt, elpusztult ugyan abban a betegségben, a másik most lett beteg. A viz hőmerseklete megfelelő, van porlasztó, szűrő és elég gyakran cserélem a vizüket.
2009. júl. 27. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éppen azért, mert túl sokat használsz, legyengül az immunrendszerük, és fogékonyabbak a betegségre. Nekem van egy 2 éves bettám. Egy 6 literes kocka akváriumban tartom, kb. havonta mosom ki, amúgy mindig csak töltök hozzá, ha lepárolog a víz. A takarításokkor is csak antiklórt használok, ritkán metilénkéket. Még nem volt beteg. Sima csapvízben tartom. Nincs se szűrő, se fűtés. Télen a 16 fokos vízben sem volt baja, nagyon szívós. Mennyi idővel azután pusztultak el, miután megvetted őket? Nem lehet, hogy már akkor fertőzöttek voltak? Csak akkor vegyszerezd őket, amikor látszik, hogy kezd beteg lenni. A malachitzöld nem sokat ér betegség ellen. Parakill jobb, ha nem akarsz olyan drágát venni.
2009. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én úgy tudtam a betták is olyanok mint a guppik.. a pocsolyában is megélnek.. Nekem régen volt pár bettám és nem volt semmi bajuk.. csak egymást ölték meg.. ( a lány kinyírta a fiút..:S pedig ez elvileg fordítva kellett volna lennie..)

Amúgy igaza van az elöttem szólónak.:)

Fertőtlenítsd le a szűrőt meg a többi berendezést, akváriumot is, utána tedd vissza a halat,( lehet a régiek miatt lettek betegek az újak) és ne cserélgesd sűrűn benne a vizet!! Én is havonta szoktam kb..

2009. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Lehet hogy tényleg a malachit zöld gyengitette le őket, mert az egyik Bettát ahonnan vettem kb. 4 honapot élt gond nélkül és nálam kb. egy hónap alatt megbetegedett. ( az előző gazda nem használt szereket ) Többet nem rakok malachit zöldet csak ha szükséges és remélem nem lessz több áldozat.

Szeretem a Bettákat, aranyos halak és remélem a túlélő meggyógyul és hosszú élete lessz nálam. :)

2009. júl. 27. 21:09
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ezután ha észreveszed a halpenészt, Dezinfektel+Parakillel kezeld, súlyosabb esetben SERA Baktopúr Directel.Próbáld kizárni az okokat,éles tárgyak, verekedős társak stb.Heti részleges vízcsere, a víz 20%- át kell lecserélni azonos hőfokú klórmentes vízre,nem kell bele előre gyógyszer.
2009. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!