Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha beteg volt a tengerimalacká...

Ha beteg volt a tengerimalackád, milyen betegségben halt meg a kis drága?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

egészséges 1 hónapos kislányt hoztam el kereskedésből,megsajnáltam szegénykét...sajnos vemhes volt,belehalt a szülésbe


de 2 életerős bár koraszülött és csak 5 dekás csöppség született,3 naposan tüdőgyulladást kaptak,de sok szurival és gyógyszerrel ma már 3 hónaposak és boldogan rágják a nagymalac fülét,aki pedig 1 éves

2011. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
sajnos amikor a Kismalacom lebetegedett az szinte 1-2nap alatt elvitte!igazából nem tudom,h mi bajuk volt,a doki azt mondta,h ehettek valamit amit nem bírtak!rosszul mostam meg valami kajcijukat és nem bírták!elsö malacomon reggel láttam,h rosszul van,de suliba kellett mennem miután hazaértem,vittem dokihoz!jól lecseszett,h miért nem vittem hamarabb,de hát nem gondoltam volna h ennyire súlyos,meg suliba kellett mennem!kapott szurit,de sajna nem érte meg a reggelt!másik malacom a karomban halt meg miközben dokihoz vittük,pedig őt aznap vittem amint láttam,h nincs jól!nagyon el voltam kenődve és megfogadtam,h soha többet kis háziállat,mert annyira a szívemhez nöttek,h nem szeretném ezt újra átélni!most is bekönnyeztem pedig ennek vagy 10éve!
2011. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínűleg a tapasztalatlanságom és a hülyeségem miatt pusztult el. :( Két malackánk volt, egy lány, meg egy fiú. Együtt tartottuk őket és így sűrűn fialt a lány mali. Mint később megtudtam, ezt nem lett volna szabad hagyni. Sajnos egyik fialásba belepusztult.:(
2011. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne ilyen cukin fogalmazz sírok :"(


Mi 2t vettünk az 1ik kb 2 hét után meghalt beteg vol!! elfertőződött a füle atks lett szegénynek meg nem evetzt naon lefogyott : /


11L

2011. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*atkás

*evett

2011. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első malackám már nagyon öreg volt, hét éves, amikor egyszercsak minden baja lett. Letört a foga, hullani kezdett a szőre, és volt egy daganata is. Megműtötték, de már nagyon gyenge volt szegény, és a fogára sem tudtak tartós megoldást találni. Aztán lebénult a hátsó két lábára, úgyhogy el kellett altatni szegényt. Egyébként jól érezte magát, utolsó perceiben még rágott kicsit, békésen ment el.


A második négyéves volt, mikor meghalt. Már hetekkel korábban észrevettem, hogy furcsákat kakil, és neki is volt egy daganata. Egyfolytában mondogattam szüleimnek, hogy el kell vinni orvoshoz, de nem vettek komolyan... Mivel az állatorvos elég messze van tőlünk, apámnak kellett volna elvinnie kocsival, de egy lusta dög volt, és mindig talált kifogást. Így visszagondolva, lehet, hogy a malacka férges volt, és az vitte el - ami elég szomorú, mert azt könnyen lehetett volna kezelni. De persze mindig volt egy ok, hogy aznap miért nem visszük el dokihoz, aztán a végén már én éreztem magam rosszul, hogy annyit nyaggatom apámat.


A mostani, harmadik malackám él és virul, most lesz nemsokára egy éves, de már most iszonyúan elpofátlanodott :) Gátlástalanul felugrál rám és átmászik rajtam, de azt, hogy simogassam, nem engedi... Jobban mondva, pár másodpercig élvezi a kis lüke, de aztán gyorsan észbekap, és nem hagyja, hogy dédelgessem :) Olyan, mint a veszett egér: mindenhova felmászik, bemászik, és olyan magas hangon tud visítani, hogy szerintem az egész utca tudja, mikor jövök haza.


Ha neki valami baja lesz, én személyesen cipelem el a kezemben a kilométerekre levő állatorvoshoz.

2011. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jajj Istenem,drága tündéri malackák...Az enyém is tegnap halt meg,kivagyok készülve teljesen. Daganat...
2011. márc. 9. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
20:34 vagyok. Nem tehettél semmit. Én tehettem volna. Soha nem fogok megbírkózni a bűntudattal. Ekkorát hibázni! Egy paraszt állat voltam és erre nincs mentség. :(
2011. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szegény Malackád, sajnálom!

Az enyém nem tudni mitől pusztult el. Elég fiatal volt, egyik napról a másikra nem tudott enni. Állatorvos azt mondta túlnőtt a foga, levágott belőle, de változatlanul nem tudott enni. 1 hétig úgy etettem, hogy összetörtem neki a répát, uborkát stb. és tettem a szájába, de nem tudtam megmenteni. A végén már teljesen elfogyott szegény :(

2011. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az enyém is így járt kedves utolsó Válaszoló!Daganat+fogtúlnövés..

Sajnálom mindenki Malackáját!!!

2011. márc. 10. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!