Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő halazásnál mire figyelje...

Kezdő halazásnál mire figyeljek még?

Figyelt kérdés

Vettem egy 54 literes íves elejű akváriumot. Elolvastam egy csomó mindent, többek közt ezt is:

[link]


Ezen kívül mire fordítsak különösebb gondot?

Az akvárium használt de új szűrőt gondoltam bele, meg fűtőt.

Főleg a gyerekek miatt (meg magam miatt is persze) szeretném elkezdeni, mit gondoltok nehéz lesz a kivitelezéz mellettük? Nagyon szeretik a halakat, meg én is volt régen otthon kiskoromban (a melós része úgy is az enyém lesz bármilyen állatról is lenne szó, mivel elég kicsik).


Algaevőt tudnátok ajánlani? Meg milyen halakat és mennyit tegyek bele? Garnélát (algaevőt) lehet?


Köszönöm a segítséget:

Adri



2012. aug. 31. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Garnélát attól függően, hogy milyen halakat tervezel bele.

Nálam betták vannak, bár gyönyörűek, a gyerekek nem fogják őket élvezni, mert nem túl aktív úszók. Inkább egy csapat szivárványos guppit - ha nem akarsz szaporulatot, akkor egy csapat szép hímet, vagy egy kis csoport neonhalat, abból is van többféle, a vörös neon nagyobb és erősebb színű, szerintem az a legszebb. Ráadásul nem veszi zokon a nyári magasabb hőmérsékletet.

Algázóból, most meg fognak kövezni, de ancim van 54 literesben, most még 3 db mert picik, kiváló munkát végeznek.

Csigát, ha nem akarod, hogy két év múlva belőlük álljon a talaj, akkor almacsigát válassz, van belőlük tarka, nálam négyen vannak. Két csíkos és két pöttyös. Szerintem mutatósak.

2012. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak mér az akvarista.hu főoldalán más hasznos cikkek is, pl

Hogyan csináljunk stressz mentes akváriumot

Mit kell tudni a szűrésről

Hogyan tarthatod életben a növényeket.

[link]


A szűrésnél nem a gyári ajánlásokat vedd figyelembe, mert azok túlzóak. Ami neked jó, az eheim pickup 2010.

2012. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi

olvasgatok szorgalmasan!

2012. aug. 31. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyerekek mellett bármi közbe jöhet, sőt Murphy-t ismerve közbe is jön ;) úgyhogy szerintem ne rakjatok bele maximum mennyiségű halat, mert úgy egész kevés teretek lesz hibázni, meg vízcserét halogatni meg ilyenek.


Te ismered magadat meg a gyermekeidet, hogy mi köti le őket. A guppik tényleg jó kezdő halak, kellőképpen színesek is, nekem is azt vettek szüleim, amikor kicsi voltam, épp csak sose szerettem őket^^"


Garnéla az tényleg attól függ, hogy milyen halat terveztek még az akváriumba. Nekem sűrű növényes 40 literben Red Cherry-k laknak Gyöngy dániók (régebbi nevükön Galaxy Razbórák) mellett, az algának túl sok mindent ugyan nem ártanak, de szép színesek és úgy szaporodnak, mintha megélnének belőle. Gyerekek is szeretik őket, a szomszéd kölköket hatökörrel kell elrángatni előlük (:


Kicsi akváriumba én a zebracsigát és annak variációit ajánlom, rettentő jó algaevők, egészen csinos jószágok és nem szaporodnak túl az akváriumban (brakkvíz kell a peték kikeléséhez, de attól még lerakják őket édesvízben is, amit nem minden embernek tetszik). A sárgaöves süncsiga is hasonlóan működik, de ők még kisebbek.

2012. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:-)
2012. aug. 31. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!