Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire figyeljek oda egy nano...

Mire figyeljek oda egy nano akvárium összeállításánál?

Figyelt kérdés

Van egy 10 literes aksim (32x16x19.5 cm)és arra gondoltam megpróbálok belőle valami szépet kihozni. Ebben kérném szakértő akvarista társaim segítségét, véleményét!

Előre is köszönöm!


2011. jan. 6. 22:34
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
9%

egy 10 literes aksinál nem sok lehetőség van :(

egy szép növény, olyat vegyél ami nem nő nagyra. az aljára szórhatsz köveket vagy kagylókat.

én 2 harcsát, egy algaevőt és 1 pár különlegesebb halat tartanék benne esetleg aranyhalat.

több hal szerintem nem kell egy 10 literes aksiba

2011. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Pár db garnélát tehetsz bele, azoknak is kicsi lesz egy idő után sajnos. Esetleg valami különlegesebb csigának lehetne a lakhelye.

www.diszhal.info -> itt keress rá a csigákra :)

És az aranyhalnak 100 literes akvárium kell!

2011. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


Ezekből kiválasztod valamelyiket, nem mindet :)

Garnélából 5-öt tennék, csigából is, úgyis szaporodni fognak. Mást nem igazán tarthatsz benne.

2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A kis garnélák nagyon szimpatikusak, de a lényeg a "környezet", a növényzet.

Milyen növényeket szerezzek be, és mik a legfontosabb tényezők a vízminőség fenntartásánál?

2011. jan. 6. 23:04
 5/21 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlok garnélát 10 literre, nagyon érzékenyek a nitrátra, egy vízcsere kihagyása és halottak. Csak csigát tudok elképzelni benne, hegyes hólyag, postakürt, teljesen kicsiket. Igényesebb növényeknek sem jó, mert nem tudsz megfelelő szűrést létrehozni, co2-zni sem lehet egy ekkora akváriumot (értelmes keretek között), nagyon sok a hibalehetőség.


Viszont, ami szép és jó lehet, anubias nana, jávai moha, néhány szőlőág és pár csiga a fennt említettekből. A lelke pedig egy kicsi szivacsszűrő, heti 50% vízcserével.

2011. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Platypus ***** válasza:
51%

Első: 10 literbe aranyhalat és mellé még más halakat is? Jesszusom. Meg kagylókat édesvízi akváriumba? Neked sem kellett volna megszólalni.


10 literben nagyon nehéz szép akváriumot kialakítani. Még állatok nélkül is. Ha akarsz bele garnélát, akkor egy légpumpa és egy porlasztókő biztos kell bele, de egy szivacsszűrő már nem fér el. Heti két vízcsere kell. Pár garnélát tarthatsz benne, de olyan fajt ajánlok, ami nem szaporodik édesvízben: ilyen az Amano és a narancs(néhol mandarin) garnéla. Esetleg red cherry, de csak nőstények. A legtöbb garnélafaj rövid időn belül túlnépesedne. Mellé meg pár zebra vagy tigriscsiga.


A növényeknél az a gond, hogy a legtöbb hamar kinövi ezt a méretet, folyamatos nyírás mellett meg nem minden faj mutat jól. Amiket használhatsz: Jávai és karácsony moha, gömbalga, Anubias 'petite', Marsilea, Pogostemon, Cryptocoryne parva és C. nevilli, Hemianthus fajok, Eleocharis parvula, Najas.


Mivel kicsi az akvárium, nem kerül vészesen sokba a világítás. 10 w körüli fényforrást keress, egy picit lehet több, a lényeg hogy föléférjen. Ez például egy remek megoldás, bár kicsit drága: [link]

Más márkákból van hasonló megoldás olcsóbban, csak lusta vagyok kikeresni. Érdemes rendes akváriumhoz tervezett fényforrást venni, mert egy hagyományos fénycső fénye rosszabb arányban hasznosítható a növényeknek.


Nem árt egy jó mikroelemes tápot venned a növényeknek. Én az Easy life profito-t használom, neked is tudom ajánlani. Annyi a trükkje, hogy a heti adagot naponta elosztva kell adni.


Vegyél egy minőségi égetett agyag talajt, van ahol adnak kimérve, nem kell sok így megfizethető. A legolcsóbb a JBL manado, ez világosvörös. Ez az itthon kapható választék: [link]

Kis akváriumban, szűrés nélkül sokat jelent egy ilyen talaj, mert ezekben sokkal nagyobb mennyiségben telepszenek meg a baktériumok, segít a víz rendbentartásában.

2011. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Platypus ***** válasza:
Kifelejtettem: Easy carbo vagy más hasonló szerves szénforrást sem árt adagolni.
2011. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na ez nem lesz egyszerűűűű! :)

Alap elképzelés az, hogy két féle aljzat lenne. Valami szép fehér kvarc homokra gondoltam, és sötét (lehetőleg fekete) apró kavicsra, vagy szintén homokra. Erre egy nagyobbacska, szintén sötét kő, és vasfa (természetesen az aksi méreteihez arányosan), és végül a növények!. Ezekről még nincs elképzelés, de Nektek köszönhetően van már néhány tipp.

2011. jan. 7. 09:10
 9/21 anonim válasza:
11%

tegnap 23:32 olvasd már el mit írtam!

kagylókat szórhatsz az aljára... talán nem élőre gondoltam hanem kagylóházra nem???

vagy ".... esetleg aranyhalat"

hol van itt hogy másik 5 hal mellett?

te gyökér!

2011. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Platypus ***** válasza:
49%

12.15: Édesvízbe nem szórunk kagylóházat, csak sügeres akváriumba, mert keményíti a vizet.

Az aranyhal magában is szörnyű ötlet 10 literbe, egy kifejlett aranyhal lehet 30 centis, meg se tudna fordulni. De még egy kicsi, 2-3 centis aranyhalnak sem jó egy ekkora hely. Az állatokat egy kicsit is szerető ember ekkora akváriumban nem tart halat, legfeljebb gyógykezelésre vagy szülőszobának használja. Remélem nem tartasz halakat ezzel a mentalitással.

2011. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!