Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 l akvárium jó lesz így?

160 l akvárium jó lesz így?

Figyelt kérdés

4 vitorlás,

2 tetra,

4 ékfoltos razbóra,

4 zebradánió,

gyöngygurámi?



2012. szept. 5. 12:36
1 2 3
 11/28 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg a vitorlás és guppi társítását nagyon nem tartom jó ötletnek.
2012. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 okoska31 ***** válasza:

Yourdestiny: ezt nekem írtad? kár volt. ez a berendezkedés, amit leírtam, közel 6 évig volt így együtt, soha semmilyen harc nem volt.


Jó, lehet, hogy a 10 néha 8, azért ez 10 évvel ezelőtt volt.


És egyébként pedig majdnem 13 évig voltak halaim. Persze én nem 160 literessel kezdtem, hanem szerényen 40 literessel.


És még a vitorláshalakat is sikerült szaporítani.


szóval bocs, de ha nekem szólt a felkészületlenség, akkor rossz helyre címezted....

2012. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 okoska31 ***** válasza:
nálam simán megfértek egymással a vitorlás és a gupi. persze kaptak tubifexet és vizibolhát is enni, nem csak mű táplálékot. így lehet, hogy ezért hagyták békén egymást.
2012. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 okoska31 ***** válasza:

Ja, mielőtt kérdezitek: a 6. év végén elajándékoztam egy osztálytársnőmnek az egész akváriumot, halastul, mindenestől.

Nála még kb. 4 évig működtek így a halak... (az algaevő maradt a végén egyedül életben, a többi már nem húzta 10 év fölé...)

2012. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 YourDestiny ***** válasza:
Megkérdezted a halaidtól, hogy jól vannak-e? Végeztél egyszer is ammónia vagy nitrit tesztet? Tisztában vagy azzal, hogy a tubifex és a vízibolha a legveszélyesebb táplálék, amit a halaidnak adhatsz? Nem szeretnék vitába bonyolódani, de az általad leírtak alapján téged egyáltalán nem érdekelnek a halaid, valószínűleg szakkönyvet vagy akvarisztikai írásokat se olvastál még soha életedben. Az, hogy a halak látszatra tökre megvannak, nem jelent semmit, méghozzá nagyon semmit. Nem mindegy, hogy a halak milyen körülmények között élnek le éveket. Az, hogy a halak pedig azért nem vonulnak csatába, mert időben kapják a nekik megfelelő táplálékot, hab a baromságok tortáján. Elnézést, ha szavaim sértők voltak, csak a tanácsaid nem épp fedik az egészséges akvárium kulcsát.
2012. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 okoska31 ***** válasza:

Yourdestiny: mióta vannak halaid? ismerve ennek az oldalnak a hozzászólói átlagát: vannak egyáltalán?


az akvarisztikával foglalkozó szakkönyvekről annyit, hogy egy szakbolt "segítségével" sikerült összeállítani egy olyan berendezést, ahol a halak a kaja ellenére kinyírták egymást az utolsó szálig (csak az algaevő élte túl).


És szerintem ha egy akvárium 10 éven keresztül változatlan halállománnyal, és különösebb koszolódás nélkül, egyensúlyban van - akkor ott nem kell mit magyarázni.

Plusz, ismétlem: a guppijaim, szifóim, és a vitorláshalaim is szaporodtak. (azért is voltak ennyien).

Szerinted azok a halak, amelyek nem érzik jól magukat, szaporodnak? szerintem nem.


Ha összeszámolod amit írtam, akkor kb. 40 hal volt, többsége meglehetősen kicsi, és csoportot kedvelő, 160 literes akváriumban (ugye az már nem kicsi, lévén a hossza méter felett van...) A csík és a harcsa a fenékről gyakorlatilag ki sem jön, ahová a többi meg nem megy. a neon és a guppi a felső régiót kedveli, a szifók meg a vitorlások meg középen vannak el - az a 6 dánió már nem tétel.


De, mondom újra: ez az összeállítás 10 éven keresztül változatlan formában, betegségek nélkül, és látványos vízminőség romlás nélkül, szaporodó halakkal működött, könyvek állandó böngészése nélkül. (egyébként egy akkor tenyésztéssel foglalkozó barátom véleményét kikértem).


No, Te jössz...:)

2012. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 okoska31 ***** válasza:

a tubifex és a vízibolha akkor veszélyes, ha rosszul tárolod őket, vagy nem frissek, illetve nem jó helyről jönnek.


egyébként pedig a legjobb táplálék, amit halaknak adhatsz, mert a természetben igen ritkán találkoznak lemezes műkajával, szemben a bolhával és a tubifexszel...

2012. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Csak szólok mielőtt a kérdező belekezdene az akvarisztikába: guppiknak nem szabad sok tubifexet adni. Élő tubifexet, pedig azért nem tartom jó ötletnek, mert megakadhat a halak torkán.
2012. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 okoska31 ***** válasza:
ja, nem voltak élők...:) már amit én adtam nekik. (nem mozogtak, meg hűtőben kellett tárolni őket - és naponta 2-szer átmosni.)
2012. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
52%
Belefér.
2012. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!