Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 l akvárium jó lesz így?

160 l akvárium jó lesz így?

Figyelt kérdés

4 vitorlás,

2 tetra,

4 ékfoltos razbóra,

4 zebradánió,

gyöngygurámi?



2012. szept. 5. 12:36
1 2 3
 21/28 YourDestiny ***** válasza:

Az élő tubifex-el bármilyen parazitát be lehet hurcolni, egy peches esetben az egész halállományt elviheti.


Okoska: bár régen nem volt olyan szűrőtechnológia, mint ma, és lehet mondani, hogy elvoltak a halak, de miért ne élhetnének a lehető legjobb körülmények között? Márpedig 40 hallal egy 160 literes akváriumot még külső szűrővel se egyszerű úgy megszűrni, hogy az ammónia és nitrit nullán, a nitrát pedig 30 mg alatt legyen.


Abban igazad van, hogy sajnos gyakori az olyan hozzászóló, akinek gőze sincs a haltartásról, viszont vannak tapasztalt, állandó hozzászólók is az oldalon, akik válaszai sokaknak segítséget nyújtottak már.


A szaküzlet és szakkönyv között pedig rengeteg különbség van. Ugye nem kell részleteznem?


ui.: legközelebb gondolkodj egy kicsit, mielőtt hozzászólsz.


Indok: azt állítod, hogy 10 éven keresztül volt változatlan a felállás. Mondjuk azelőtt még 6 volt, de ezt most hagyjuk. A legérdekesebb az, hogy nálad olyan halak is 10 évig éltek, aminek az átlagéletkora a 4-5 évet se éri el. Öngól. Van ez így...

2012. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 okoska31 ***** válasza:

pár apróság:


azt írtam, hogy szaporodtak, és ebben a felállásban voltak el. nyilván azok, amik nem élnek ilyen hosszan (átlagosan...) a saját utódaikra cserélődtek a végkimúlást követően.


a 10 év úgy jön ki, hogy 6 évig nálam, és még 4 évig annál, akinek odaajándékoztam. olvass figyelmesebben.


a szakkönyvekről pedig annyit, hogyha nem dr. dolittle írta, akkor nyilván nekik sem mondták el a halak, hogy jól érzik-e magukat.

okosakat írni pedig mindenki tud - gondolom szintén tenyésztők írták.


abban egyetérthetünk gondolom, hogy ha szaporodnak a halak, akkor jó nekik.

ez nálam pipa.


miért is kötözködsz akkor? mert valakinek máshogyan sikerült, mint az átlagnak?


De persze, tartsál akkor 10 darab halat egy 200 literes akváriumban, amikor a halak átlaghossza alig éri el a 3-4 centit - és gyönyörködj a növényekben.

Ha neked ezért kellenek...


csak akkor inkább tengeri akváriumot rendezz be, szép nagy példányokkal.


a lótartáshoz nem szólok hozzá, mert életemben nem próbáltam.

de a halakhoz igen. És ha kipusztult volna évente az összes halam, akkor értenélek. de így....


egyébként a 13 év alatt EGYSZER volt bármilyen fertőzés az akváriumban - dara. Az is azért, mert egy új kereskedésből hoztam halat.


Sajnos, ahonnan én vettem mindent (a tápanyagot is) már bezárt kereskedés, így nem tudom ajánlani jó szívvel.


Kérdező, nézd meg, hogy honnan vásárolsz. Inkább legyen kisebb bolt, kedves kiszolgálókkal, mint bazi nagy, millió féle hallal. És persze érdemes a nagy láncokat az élőlényekkel kapcsolatban (hal, növény) kerülni, mert ott nem a minőség a hangsúlyos.

Ha tudod.

vagy barátkozz a gondolattal, hogy nem fog sikerülni hosszan életben tartani őket.

2012. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 okoska31 ***** válasza:

Yourdestiny:


picikét más téma:


Az a bolt, amiről beszéltem, a Vörösvári úton volt a III. kerületben a Czabán Samu iskolával szemben, a panelek aljában. Ha esetleg benne vagy az iparágban, nem tudod, hogy tényleg bezártak végleg, vagy csak elköltöztek máshová? még olyan 5 éve láttam azt a boltot, ha jól emlékszem.

2012. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 okoska31 ***** válasza:

megnéztem más kérdéseket, és csodálkozom, hogy még senki nem linkelte be neked (én sem tudtam, hogy létezik).


www.diszhalak.hu egészen jónak tűnik, és van benne egy olyan funkció, hogyha rámész egy halra, akkor alatta felsorolja, hogy mik azok, amik hasonló körülményeket szeretnek.

2012. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 okoska31 ***** válasza:
bocs, rosszul írtam fejből: diszhal.info
2012. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni, csak annyit mondanék, hogy amilyen halakat szaporodtak, azok gyakorlatilag bárhol, bármikor szaporodnak, ha egy vitorláspár egymásra talál, akkor könnyen szaporodnak, akárcsak a guppik és szifók.
2012. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 YourDestiny ***** válasza:

Én a boltos dologhoz nem szólok hozzá, messze lakom.


Ám nem kötözködöm, a kérdésre választ adva próbálok a kérdezőnek segíteni.

2012. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekes is volt közöttük, a hasznosakat természetesen megfogadom.

Még olvasgatok egy kicsit a halakról akkor.

2012. szept. 6. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!