Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudom leszedni a vízköve...

Mivel tudom leszedni a vízkövet az akváriumomról?

Figyelt kérdés
Kívül az egyik oldalán van egy elég nagy fehér folt és vízcsepp nyomok. Szerintem ez vízkő, de már sok mindennel próbálkoztam: ecettel, ecettel és sóval együtt, sósavval most a vízkőoldót próbálom éppen, de nem úgy tűnik, mintha használna. Tudtok valamit, amit kipróbálhatnék? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. szept. 5. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A nagyon makacs vízkövet én mindig borotvapengével kapargattam le.
2012. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kalapács az üveg legjobb barátja
2012. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a sósav nem szedte le, akkor az nem vízkő. Sósavtól egyből pezsegni kezd, és le lehet törölni a legmakacsabb vízkőfoltot is.
2012. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor az nem vízkő.

Azt még a sima ecet is lehozná, még akkor is, ha sok, legfeljebb több kell rá. A sósav meg pillanatok alatt feloldja.

Fogalmam sincs amúgy, hogy mi lehet.

2012. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyszereket soha ne használj,mert ha nem sikerül rendesen kimosnod utána akkor elkezdenek majd meghalni a halaid és lövésed sem lesz mitől....én mindig pengével szedem le és tökéletesen leszedi.
2012. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
domestos
2012. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 okoska31 ***** válasza:

fehér folt és rajta vízcsepp nyom kívülről? nem lehet, hogy megrepedt az akvárium, és azért nem tudod lemosni semmivel?


mert a víz egyébként érdekesen kerül oda... (az üveg ha tompa tárggyal kap ütést tud úgy sérülni, hogy átlátszatlanná válik, "fehér folt" lesz...)

2012. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!