Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szereljem be ezt a...

Hogyan szereljem be ezt a hátteret?

Figyelt kérdés

Az akvárium 80*35*40 es mérető. A háttér amit vettem 76*37 cm-es, két szélén hálóval. Linkelek pár képet róla.


[link]


-Ezt hogyan kéne belerögzítenem az akváriumba?

-Teljesen az akvárium aljára rögzítsem, vagy elég ha először a talajt teszem bele az akváriumba és utána a háttér?

-Azzal a hálóval mit kezdjek? Gondolom azért van hogy a halak ne ússzanak be a háttér mögé. De ezt hogy rögzítsem?

-Mint a képeken is látható, a fatörzses résznél van egy hálós rész hogy bemenjen a háttér mögé a víz. A külső szűrőnek azt a végét ami a vizet kiszívra ide kell majd behelyeznem ez mögé?



2012. szept. 6. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szilikonnal tudod beragasztani. Először a hátteret rakd be és utána az aljzatot, mert pl. a háttér mögé nem kell talaj. A hálót is ragaszthatod a szilikonnal a széléhez. Mivel így is úgy is be fog folyni mögé a víz, a lényeg az, hogy nagy legyen a vízmozgás ott hátul, mert ha nincs elég áramlás, akkor beposhad, berohad. Szóval a szűrő mindkét ága (be- és kifolyó) legyen a háttér mögött. Ha úgy látod, hogy rendesen mozog ott a víz, akár oda is tehetsz valamilyen szűrőanyagot, mondjuk kerámiagyűrűt.
2012. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem értem már a dolgot, de ha a háttér mögé vezetem be az elszívó és a benyomó csövet is akkor nem csak a háttér mögötti vizet fogja inkább szűrni?

És az világos hogy a háttér alját szilikonnal rögzítem az akvárium aljára, de a széleiből csak maximum egyet fogok tudni odarögzíteni mivel nem pont 80 széles, ez nem gond?

2012. szept. 6. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a háttér mögé teszenel egy vízpumpát, a háttérre fúrsz egy lukat és oda benyomod a pumpa fújókáját, hogy az kifele, az akváriumba fújja a vizet.


Akkor az akváriumban is fog forogni a víz, és valószínűleg kétoldalt fogja hátra szívni, így mindenhol lesz keringés.

2012. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
teszenel> teszel
2012. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!