Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halamnak?...

Mi baja lehet a halamnak? Sovány és össze van ragadva az úszója!

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 11:45
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Milyen hal, mekkora akvárium, milyen szűrés, milyen gyakran van vízcsere, jött-e új élőlény az akváriumba az elmúlt egy hónapban, mivel eteted?
2012. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen hal???
2012. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Guppi és úgy tűnik, hogy az egyik xifóm is kezd ilyen lenni. Kb egy hónapja telepítettem be az aksit és a halakat egy helyről hoztam és ugyanakkor tettem be. Az aksim 50 literes és egy atman szűrő van benne, amit 50-120 literes akváriumig lehet használni. Általában fagyasztott szúnyoglárvát kapnak, de néha változatosságnak adok nekik szárított szúnyoglárvát és vízibolhát. Havonta egyszer szoktam nagy takarítani sódertől kezdve mindenig és kb hetente csinálok részleges vízcserét. Nem úgy tűnik, mintha gondjuk lenne. Úgy érten nem pipáznak a felszínnél meg nem is tűnnek nyomottnak. Légyszi segítsetek! Köszönöm!
2012. szept. 7. 19:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint a többiek nem úgy tűnnek, hogy valami bajuk lenne a vízzel, de mivel nem vagyok profi, ezért nem tudom, hogy pontosan mire figyeljek. Néztem a halbetegségeket, de nem találtam olyat, amire pontosan illene a probléma. Nem szeretném, hogy meghaljanak és megcsinálok bármit, úgy ahogy mondjátok.
2012. szept. 7. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig nagy esély van rá, hogy meg fognak halni.


Nem volt még ilyen betegségem, én sem tudom pontosan mi ez.

Illetve több betegségnek is lehet a tünete, pl haltuberkolózis, vagy bársonybetegség.

Sok ilyen úszóösszetapadást lehet hallani, guppikra, bettákra eléggé jellemző.

Ami általánosságban elmondható róla, hogy az esetek többségében ez visszavezethető a rossz vízminőségre.

Meg azt, hogy elég súlyos dolog.


A rossz vízminőség nem csak önmagában káros, bár az is pont elég, hanem azért is, mert a halaknak az egy stresszhatás, amitől leáll vagy lecsökken az immunrendszerük, és bármilyen kórokozó megtámadhatja őket.

A kórokozókat pedig nem lehet kiirtani. Lehetetlen, állandóan jelen vannak, és nem is ez a cél.

Kordában tartani lehet őket, de a lényeg, inkább a megelőzésen, és a jó immunrendszeren van.


Először is, ami szinte biztos, hogy a biológiai szűréseddel problémák lehetnek.

Egyrészt oda nem illő halakat tartasz, a xiphonak dupla ekkora akvárium kéne, másrészt gyanítom túl is vagy telepítve, de ha nem is, akkor is leszel, mert ilyen kis helyre még 1 csapat elevenszülőt is kockázatos tenni, nem még 2-t. Nem írtad ugyan hány db és milyen halad van, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a kezdők általában durván túltelepítik az akváriumot.


Másrészt egy akváriumot nem lehet havonta kitakarítani, pláne nem úgy, hogy a vizet is kicseréled!!!

Hetente kell aljzatporszívózással egybekötve lecserélni a víz 1/3-át , 1 napig állni hagyott vízzel,

és havonta, az aktuálisan leszívott akváriumvízben ki kell nyomkodni a szűrőnek a szivacsát.

Teljes nagytakarítás csak komoly okkal (BG alga) lehet.


Olyan nagytakarítást, hogy az aljzatot, tereptárgyakat, mindent kimosol, 2 évente kell csinálni, de olyankor érdemes a víz 100%-át meghagyni, illetve tilos ezzel egy időben a szivacsot is kimosni.


A biológiai szűrésen túl, más környezeti hatások is okozhatnak stresszt.

gyakorlatilag minden, ami másabb, mint az adott hal természetes környezetében lenne, a stresszel jár.

Ez lehet pl gyér növényzet, nem megfelelő hőmérséklet, rossz társítás, rossz étrend.


Pl. az elevenszülőknek a fő tápláléka inkább változatos, főtt zöldség pürék. Ezt ki kell egészíteni változatos fagyasztott ételekkel, de azokból is ilyen kicsikkel, mint az artemia, küklops, daphnia... Kerülni kell a szív mixeket, és és a vörös szúnyoglárvát is kerülném.

A szárított kaja teljesen felejtős, semmire nem jó.

Minőségi tápokat lehet még adni, sera, tetra, jbl termékeket.


Gyógyszert én nem javaslok, mert azt se lehet tudni mi ellen kell.

Továbbá az antibiotikummal annyit érnél el, hogy tovább késleltetnéd a szűrés kialakulását.

Ezen kívül, a betegség is csak tünet, és a gyógyszeres kezelés is csak tüneti kezelés lenne.

Az alap probléma a tartási körülmények, és azt így is úgyis meg kell változtatni.


Azon kívül, hogy betartod a leírtakat, nem sok mindent tehetsz. Ennek az úszóösszetapadásnak nem szokott jó vége lenni.

2012. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!