Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A darakór mennyire fertőző?...

A darakór mennyire fertőző? Ha csak 1 halamnak van tünete, a többi is fertőzött lehet?

Figyelt kérdés

amikor észrevettem, azonnal vizet cseréltem, a beteg halat elkülönítettem, és parakillt raktam a vizébe. a többinek, amik az aksiban maradtak, nem mertem parakillt adni, mert egy rák is van köztük. ő, ha jól tudom, eléggé érzékeny a kül. szerekre.

kérdéseim:

- merjek-e csepegtetni nekik is?

- vagy a a vízcsere is elegendő?

- az elkülönített hal egy vödörbe került, sajnos csak egy aksim van. ha minden nap friss parakilles vizet kap, az úgy megfelelő? nem lesz-e gond szűrő, fűtő és világítás nélkül?

- ill. még az ok érdekelne. olvasgattam és a vízminőségre gyanakszom. nagyon algásak voltak a levelek, ill. az üveg. ez miatt lehetett rossz a víz?

köszönöm előre a válaszokat!


2012. aug. 29. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A darakóros halat tedd vissza, a rákot vedd ki. A ParaKill segít a többi halnak is a darakór megelőzésében. Így minden halad védett lesz ellene. Úgyhogy nyugodtan nyomathatod bele. Maga a kórokozó úgyis benne van az akváriumban. Namármost a ParaKillt ne cserélgesd minden nap. Beleöntöd a vízbe és majd a vízcserékkel meg a biológiai szűréssel kijön. Azt nemtudom mennyit kell adagolni, de általában rá van írva az oldalára.


Van egy tippem. A megfelelőbb kezeléshez adagolj az akvárium vizéhez 1 evőkanál/10 liter jódmentes sót. Azzal együtt a darakórnak befellegzett. Csak majd csinálj egy aljzatporszívózást, hogy összeszedd a kórokozók vázait.

2012. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább akkor a rákokat kellett volna külön tenni.

A darakórnál nem a halat kell kezelni, hanem az akváriumot.

Egy csomó spóra van, ami még ki sem fejlődött.

Rengeteg jó, és hosszú leírás van erről, keress rá, és is csak azt írnám le.


A rossz víz nem az algától van, hanem az alga is a rossz víztől van. Próbálja ellensúlyozni a rossz vízminőséget, és felvenni a fölösleges méreganyagokat. Mivel van belőlük bőven, ezért gyorsan nő.

Ez elsősorban az elégtelen szűréstől, és elégtelen vízcseréktől lehet.


A darakór kezelése dióhéjban:

Emeld meg a hőmérsékletet kb 28 fokra, ha bírják a halak. (de legalább 26 legyen!)

Ha van külön légpumpás levegőztetőd, azt járasd ezerrel, és a szűrőt járasd külön vízben a kezelés alatt.

Ha nincs, akkor a szűrővel levegőztess, ahogy csak bír.

A kezelés alatt egyáltalán ne etess.

1. nap, parakill adagolás.

2.nap semmi

3.nap 40% vízcsere, és napi 1 fokkal csökkentheted a hőmérsékletet.

Aztán megint gyógyszer, semmi, vízcsere, sera nitrivec, és óvatosan kezdhetsz etetni minőségi kajával.


Aztán rendbe kell tenni a vizet, mert ezzel a túlzott algásodással szinte biztos, hogy azzal van a gond.

A betegség is csak tünet, ha ugyanolyan marad minden, ugyanúgy visszajön a betegség.

2012. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

További kérdéseidre válaszolva.

Merjél, sőt engedd vissza az elkülönítettet is.

De baja lesz, ha nincs szűrés, úgyhogy engedd vissza.

Nem, ha cserélgeted a vizet, akkor nem hat.

Az alga növény, semmi köze hozzá. A darakór új hal vagy növény vásárlásával szokott bekerülni a vízbe.

2012. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! viszont ha a rákot kiveszem, neki nem lesz baja? ugye szűrő nélkül... egyáltalán ő is elkaphatta?
2012. aug. 29. 21:12
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy nem került se új hal, se új növény a vízbe. az algásodás pedig azért lehet, mert az algaevőm nincs. még a rák előtt volt, csak nem mertem összerakni. végülis a többieket sem bántja.
2012. aug. 29. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy elkaphatta e, valószínűleg nem.

Hogy mennyire bírja a különtevést az olyan szempontból lényegtelen, hogy még mindig jobban bírja, mint a kezelést, mert abba tuti belehalna.

2012. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a ma estét még kibírják ebben a helyzetben? ha holnap kezdeném a kezelést.

(előre is elnézést, ha hülyeség, de az aksi kifertőtlenítése, kövek és növények alapos átmosása nem elegendő? ettől még kell kezelni?)

2012. aug. 29. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Legalább ezt olvasd már el!


[link]

[link]

2012. aug. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A darakórt nem kell új hallal/növénnyel behozni, jelen van az akváriumban, jó esetben nem fertőzi felül a meglévő halállományt. Akármilyen stresszhatás kiválthatja amúgy, a gyengébb immunrendszerű példányoknál leginkább.


26 C sokat nem gyöngít rajtuk, fajfüggően 28-30, a legtöbb a 28-at simán tolerálja még pár napig. Nekem a Sera Costapur jól bevált, de simán jódozatlan konyhasó is jó. Nem elég a láthatóan fertőzött halat külön kezelni!!!

2012. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért kell melegíteni a vizet, hogy gyengüljenek, hanem hogy hamarabb fejlődjenek a paraziták, és hamarabb érjék el azt az életciklust, amikor kiirthatóak.

A legjobb gyógyszer erre pedig még mindig a parakill.

2012. aug. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!