Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2x 18 világításom van egy 112...

2x 18 világításom van egy 112 literes aksiba, beépített tetős sett, ebbe lehet 28 wattos neont tenni? Mert 18 wattosak 60 cmesek t8asak.28 wattos t5-ös hány centi?

Figyelt kérdés
vannak mohák, anubias nana, sima anubias, ahólyagos vizikehely, valirézia ezek szépen nőnek is, meg valami crypto féle... vettem még 2 fajtát meglátom hogy nő, algák nem nagyon vannak, de jó lenne még fény bele...
2012. szept. 9. 03:49
 1/6 A kérdező kommentje:
beépített tetőshöz ahol 2 18 wattos cső van, szerintetek egy 3. 18 wattos be lehet építeni?? vaterom autóvillamosság szererlő ért minden elekronikai dolgohoz sztem megtudná csinálni h valahogy egy 3. neont tetőbe építsen.. vagy kivitelezhetetlen..??
2012. szept. 9. 03:52
 2/6 A kérdező kommentje:
meg úgy eddig mindegyik növény amit vettem bele növekedett... 1-et dobtam ami elég satnya volt.. mondjuk napi 12 órát világítok a jelenlegi 2x 18 wattal..
2012. szept. 9. 03:55
 3/6 A kérdező kommentje:
napi 2,5 easy life poriftot tuningolok nekik meg aminek kell 2 hetente sera növény tabit a gyökerekhez..
2012. szept. 9. 03:56
 4/6 anonim ***** válasza:

28 wattossal ne próbálkozz, azok HE jelzésűek, nem valami jók. (meg el se férne, mert hosszabb)


T5-ösből 24 wattosak férnek el, azok 55 cm-esek.

Ezekhez, ki kell berhelni az egész tetőt, hiszen teljesen más foglalat, és elektronikus előtét kell hozzájuk.


A + 1 db 18 watt is megcsinálható.

Ugyanúgy, kell hozzá valahogy rögzíteni foglalatokat (ha más nem, beragasztod 2 komponensű műanyag ragasztó epoxi gyantával, az tuti megfogja) és elektronikus előtét.

Be kell vezetékelni, az már édesapádnak gyerekjáték.


De akár egy ilyet is beragaszthatsz:

[link]

előnye, hogy előnye, hogy van benne előtét, és tök egyszerű bekötni.

A hátránya, hogy búra nélkül jobb használni, úgy viszont nem páramentes a foglalat, ami egy kicsit kockázatos.

2012. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek 2cm vastag csövek. A fehér az 6500 Kelvines.

Simán bedugod és világít, nem kell hozzá előtét, és foglalat sem. A víz tetejére is rádobhatod és fennmarad.

[link]


Ha pedig a tetőbe ragasztod, be lehet tenni egyet középre és kettőt a két szélére. Valószínűleg 3db elférne pluszban a meglévő csöveid mellett.

2012. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebből melyiket ajánlod 10 wattos fehéret vagy melyiket ?
2012. szept. 9. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!