Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb egy hete elpusztult a lány...

Kb egy hete elpusztult a lány borostyán molly-m, most pedig ma délutánra a fiú is, illetve egy black molly fiú-akin semmilyen betegség jeleit nem vettem észre? -

Figyelt kérdés
Semmi betegség jeleit nem látom a többin,talán még a black molly lány fura,mintha fogyna,meg olyan érdekes az úszói,mintha egy picit meg lenne rágva-olyan cikk-cakkos...-miért éppen a mollyk,mi lehet ez???Cserélem a vízüket havonta részlegest csinálok,szűrő fullosan megy,növény van,fény van,mi lehet a gond???ma reggel még vígan úszkált. -a borostyán molly-m az beteg lehetett, mert lefogyott nagyon, de mást nem vettem rajta észre, igaz mára már nem tudott fel úszni az akksi felső részébe, s csak lennt pihent. Mi lehet a baj? Mit használjak, betegek lehetnek a többi halaim is ezáltal?

2012. szept. 9. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Uszony rothadásra keress rá.

Részletesebb válaszhoz részletesebb tartási körülmények kellenek.

Mekkora akvárium, mennyi, milyen hallal, pontosan milyen a szűrés.

2012. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
30 l-es az akksi,óránkiént 220l-t forgat a szűrő,ami egyfolytában megy,s van az akksiban 3 neon,2 guppi,2 borostyán molly(volt) 1 bllack molly(2 volt) 2 anci,2 házmester...-sok ennyi hal bele talán???
2012. szept. 9. 20:40
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Ugye most csak viccelsz?! Ez így halálra van ítélve, úgy 120 literbe lenne jó egy külső szűrővel és kiegészített csapatlétszámokkal.

Kicsit olvass már utána az akváriumozásnak!!! Akvaristán vannak e-book-ok na azokat olvasd el minnél hamarabb ezeket a halakat meg add el(oda)!!

2012. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát régebben is tartottak ennél sokkal több halat ekkorában-mégsem volt semmi baj...
2012. szept. 9. 21:18
 5/11 bamboochatheone ***** válasza:
Persze hogy nem volt semmi baj, minden meghalt egy év alatt, sosem érték meg a kifejlett méretüket és ha elhullott egy akkor fogtak és raktak bele egy másik halat...
2012. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bamboochatheone ***** válasza:
De máris látom neked nem érdemes segíteni. Az ilyen emberek sosem fogadják a meg a tanácsot csak ölik a halakat és nem érdekli őket a sorsuk csak a saját akaratuk. Téged is olyan szívesen bezárnálak egy 30 nm-es lakásba úgy másik 10 emberrel hogy te hogy éreznéd magad...
2012. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ez így elégtelen élettér, ezeket a halakat nem lehet ekkora térfogatban tartani.

Bestresszelnek a környezeti hatástól, leáll az immunrendszerük, és bármilyen betegség elviszi őket.

Először azért a mollyk halnak meg, mert a tartottak közül azok a leg hely igényesebbek.

Utána majd jön a többi hal is.

2012. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a ritka részleges vízcsere miatt állandó, folyamatos mérgezés alatt állnak.
2012. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom a következő:

Feltűnt, hogy a legtöbb nagyobb díszhalüzletben vásárolt elevenszülő hal még a megfelelő tartási körülmények között is az átlagos élettartalmánál jóval hamarabb elpusztul. Plattikkal, guppikkal legalábbis ez a tapasztalatom. Talán egy év után hirtelen megzuhannak legyengülnek és pár hét alatt sorjában elpusztulnak. Szerintem abszolút nem célja a tenyésztőknek, hogy évekre ellásson minket pár ezer forintért hallal. Valakinek élt már 4 évet elevenszülő hala amit boltban vásárolt?

2012. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na,igen utolsó válaszoló-Te sem mondasz butaságot azzal,amit írtál.

Természetesen a többiek sem,de jelenleg nincsen nagyobb aksink-most ez van...

Azt viszont nem tudom,hogy a black molly-m mellé most vegyek -e párt,mert most egyedül van-bár nem tudom,nekik ez mennyire nagy baj?

2012. szept. 11. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!