Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a növényeim?

Miért pusztulnak a növényeim?

Figyelt kérdés
Valaki nem tudja hogy, mi lehet az oka annak hogy a növényeimet megveszem és kb 1 hónap és semmi se marad belőle mert egyszerűen elrohadnak a levelei pedig már csak pár kis iszap csiga van és azok nem szokták enni? (átokhínár, meg ilyen átlagos nem ritka növényekről van szó , és ráadásul tablettázom is őket rendszeresen)

2012. szept. 15. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel az olcsóbb növényekkel, hogy azért olcsók, mert gyorsan szaporodnak. Persze megfelelő körülmények között, ami nálad valószínűleg nincs meg.

Erre is ugyanazt tudom mondani, mint a mollykra, megfelelő körülményeket kell nekik teremteni.

Ez, a hínárok többségénél 1-1,5 w/l világítást jelent.


Hány wattal világítasz, és hány literes az akvárium?

2012. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha víz (például hőmérséklet) és tápanyagszint rendben van, valószínűleg a fényed lesz kevés. Az 1W/liter azért kell oda, magas fényigényű növényről beszélünk.
2012. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom hány vattos de lehet igazad van mert 40literes akvárium és nem tul világos annyi mint nappal lámpa nélkül kb. de akkor majd kicserélem a lámpát és megnézem de még egy kérdés annak egész nap kéne hogy menjen ahoz hogy szépek legyenek a növényeim?
2012. szept. 15. 19:19
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
8 óránál többet nem érdemes világítani, de nem akármilyen fény jó. Daylight megnevezésű fénycsöveket, izzókat (attól függ milyen lámpád van vagy veszel) kell keresni, ezek általában 6500 K színhőmérsékletűek, teljesen jó a színspektrumuk.
2012. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én olyan napi 5öt világitok most nekik és megprobálok mindent hömérsékletet a a növények számára megcsinálni hogy a legjobb legyen! Viszont nekem a lámpám eléggé nagy fényt ad valamilyen fénycsöves de nem tom hány w-os de egyébként az valamilyen terráriumi lámpa és ilyen csavart cső van benne
2012. szept. 16. 12:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem nem is zavart ez a dolog azt hittem természetes addig amig az osztálytársamnak nem adtam belöle egy kis nyomit és kis idö mulva vissza nem hozott belöle 3 darab 20 centis szálat. Holott ő neki is kavicsban vannak és még nem is tápozza őket de ma már kiderült hogy lámpa ég nekik reggeltől estig ezért olyan gyönyörüek növényei.
2012. szept. 16. 12:52
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
A terráriumi világítás nem jó, méghozzá nagyon nem! Az ilyen fénycsöveknek magas az UV sugárzásuk. Csoda, hogy nem algásodsz szét.
2012. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy szál alga nincs de rájöttem a 2.kiváltó okra amiért az átokhínárom elsorvad az hogy nekem hőmérséklet se neki megfelelelő mert azt írták most néztem neten 10-22fok kell neki nekem meg 28-30fokos akvárium most főleg ha meleg van kint is meg fűtök is és mellé azt írták ráadásul hogy meleg vízben hamar elpusztul úgy h veszem le fűtést 21fok körülire h halaknak is jó legyen.
2012. szept. 16. 15:33
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Hacsak nem guppid, neonhalad vagy aranyhalad van, a 21-22 fok nem lesz jó. Szerintem 24 alá ne engedd, az már a hínárnak is jó lesz.
2012. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!