Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt rakjak az...

Milyen talajt rakjak az akváriumomba? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

80*35 cm-es az akvárium alapterülete (112 liter) amiben van egy 3d háttér is aminek a mélysége változó 3-11 cm(ez lejön az alapterületből, mert úgy van beragasztva).


A világítás nem nagy szám, 2*18 watt, de azért szeretném a növények terén a maximumot kihozni ami lehetséges. Ezért gondoltam hogy egy növénytáptalajt is raknék bele.


Tudnátok nekem www.aquadepo.hu ról mondani valami párosítást ami elég lenne ebbe az akváriumba ezzel a világítással? Szükséges egyáltalán növénytáptalaj? 10-12 ezrem van összesen a talajra.


Köszönöm!



2012. szept. 15. 17:11
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:

[link]

Még maradni is fog egy kevés ha később talán kellene valamire.:D

2012. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem párosítás, hanem komplett talaj:

[link]


Jó is lenne neked, árban is jó lenne, csak éppen másfél zacskó kéne... Ez az 1 hibája van.

Esetleg megkérdezheted őket, nem adnak e kimérve.

2012. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De a JBL általános aljzatok is jók, a tápozást meg lehet oldani gyökér- és folyékony tápokkal.
2012. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A JBL általános talajokkal állítólag az a gond hogy nehéz bele ültetni növényt. Egyébként hány liter talaj kéne bele kb? 10 liter elég lenne?
2012. szept. 15. 17:59
 5/12 anonim ***** válasza:

12-14 liter.


Kb. 79×28×6 cm, az 13 liter. 5 cm vastagsággal 11 liter.

Ha 28-nak vesszük átlagban a szélességet.

2012. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:
Csak manando-ból kell 7-8 centi is. Én még mindig a 25 literes zsákot ajánlom.:D
2012. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És esetleg ez: [link]

? :)

2012. szept. 15. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:

A pro soilban van tápanyag is a növényeknek és picit nehezebb talaj mint a manado, tehát sokkal könnyebb ültetni bele. Ha van belőle 4-5 cm vastag réteg, abból már nem repülnek ki a növények.


Manadonál viszont kell több mint 6cm vastagság, hogy tényleg benne maradjon minden és az olyan könnyű talaj, hogy néha még a szűrő is elfújja, ha van egy normális szűrőd. Abba nehéz ültetni szerintem. A manadoba nincs semmi tápanyag. Az csak apró agyag granulátum, és amit te linkeltél az is csak sima agyag golyó.


A pro soil így néz ki akváriumban:

[link]

Lehet kapni ugyanezt világos barnában is.


Ha mégis agyaggranulátum talajt veszel, mert az ugye olcsóbb, akkor abba kell egyből venned táptablettát is, mert önmagában a növényeknek nem ad tápot.


Viszont a pro soilba fél évig nem kell semmi. Utána abból is kifogy a táp, mert a növények elszívják. Tehát amikor látod, hogy a növények sárgulni kezdenek, akkor érdemes megturbózni őket egy kicsit.


Lehet venni nekik pl JBL tápgolyót, ami 1200 Ft körül van (ezzel megint fél évig bírják), illetve mellé lehet tenni ( 1-2 havonta) egy csomag Panzi aqua plantot is ez 300 Ft körül van. Ezeket a golyókat a gyökerek mellé kell benyomkodni.


Másképp is lehet csinálni. Van aki folyékony tápot öntöget a vízbe mindennap, ill. minden vízcsere után, hát kinek mi vált be. Nekem a tabletták/golyók, mert azt ritkábban kell beletenni és én elég lusta vagyok erre.

2012. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor lényegében vehetnék egy 15-20 kilót abból amit utoljára linkeltem és abba tegyek gyokertapot meg esetleg folyékony tápot is majd?!
2012. szept. 16. 10:54
 10/12 anonim ***** válasza:

A pro soilt literre árulják, és 2 zacskó bőven elég lenne.

Gyökértáp egyelőre nem hinném, hogy kéne hozzá, legfeljebb némi folyékony, (easy life profito) hogy a levelükön keresztül is tudjanak tápanyagot felvenni, amelyiknek az kell.

2012. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!