Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Annyira mondja mindenki, hogy...

Annyira mondja mindenki, hogy 30-40l akváriumba lehet tartani 1db sziámi harcoshalat! Akkor miért olvasom nagyon sok helye, hogy 6-8literbe is lehet tartani?

Figyelt kérdés

Plusz googlen akárhány képet nézek sziámi harcoshalakról pár literes akváriumba vannak!

[link] ittis pár literes gömb akváriumba!


2012. szept. 17. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem hinném hogy ez anyira számítana láttam olyan állatkereskedést ahol kb. 1 literesbe tsrtották őket.A barátnőmnek is van egy kb. 4 literes aquváriumban.
2012. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 YourDestiny ***** válasza:
100%

Rengeted a buta, meggondolatlan ember, akik lelkesen nekiállnak halat tartani, figyelmen kívül hagyva azt, hogy az állatnak az jó vagy sem. Nem véletlenül tiltották be az ilyen hulladékokat. Persze árulják őket, de nem halak számára vannak. Ettől függetlenül az eladó még állíthatja azt, neki profit. 6-8 liter nem akvárium, inkább egy méretes váza, növényt kell bele tenni, nem halat vagy bármilyen gerinces állatot.


Itt-ott találni olyant webshop-okban, hogy néhány literes betta szett és hasonlók, nem értem miért nem büntetik őket.

2012. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 YourDestiny ***** válasza:
*Rengeteg
2012. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én pl. láttam olyat amit kimondottan bettáknak árulnak (dobozán is bettákkal van reklámozva plusz valami bettás neve van) hogy 4x fél literes akvárium egybe van rakva% egy keskeny alacsony hosszú akvárium 4 részre osztva! akkor a gyárat is fel lehet jelenteni mert h gerinces hal nem 30literes akváriumba van tartva?
2012. szept. 17. 18:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Idézem az ide vonatkozó részt (felesleget töröltem):


"A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (5) bekezdés helyébe a következõ rendelkezés lép:

(5) Tilos.....

- gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

- gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben

tartani.”

2012. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 YourDestiny ***** válasza:
Azokat is meg lehetne büntetni gondolkodás nélkül, sőt illene is! Egy ilyen dobozba egy normális szűrő nem fér el, márpedig azt senki nem meri állítani, hogy a szűrés elhanyagolható, mert kiröhögnék őket.
2012. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy a betta egy több hektáros rizsföldön él gyárilag, boldogan. Aztán jön a gonosz ember, beteszi egy kis dobozba, ahol úszni sem tud, csak állni egyhelyben, növényei sincsenek, amik közt szlalonozhat. Hát milyen élet ez neki? Ez még börtönnek is rossz.


Nyilván ezek a halak sosem látták az élőhelyüket, mert itt szaporították őket, de attól még igényelnék a normális bánásmódot.

2012. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szóval azt kéne megérteni, hogy ez egy élőlény, és nem egy szép dísztárgy.
2012. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy 2 hétig elkínlódnak egy ilyenben, fényévekre van attól, hogy azt egészséges tartásnak lehessen hívni.
2012. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk műhalnak jó, ki tudja, talán mű bettára gondolnak :)
2012. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!