Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Annyira mondja mindenki, hogy...

Annyira mondja mindenki, hogy 30-40l akváriumba lehet tartani 1db sziámi harcoshalat! Akkor miért olvasom nagyon sok helye, hogy 6-8literbe is lehet tartani?

Figyelt kérdés

Plusz googlen akárhány képet nézek sziámi harcoshalakról pár literes akváriumba vannak!

[link] ittis pár literes gömb akváriumba!


2012. szept. 17. 18:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egyébként egy tök szép porcelán mű halam, de még azt is a 20 literesbe raktam. Ott jobban néz ki a növények közt, mint egy pohárban :D
2012. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

N E H I G G Y E Z E K N E K.-.-"

ezek állatkínzók. Még a boltba is kis üvegekben tatrják őket...még jó, hogy nálunk nem! mert a boltba van 6db 100 literes akvi és mindegyikbe egy sziámi harcos meg +vegyes halak.ha jót akarsz neki tartsd be a szabályokat. ne higgy azoknak hogy jól elvan technikai berendezések nélkül, pont bettáknak való gömbakvárium, pont nekik való a kicsi, jól el van nekem is abba van blabla. ezek állatkínzók

1.a boltokat sem értem, mikor 30 liternél kisebb akviban nem lehet halat tartani.

2.a gömb akvárium tiltott.

Sok gyerek-tini föltesz a youtubra ilyen videókat. ezek csak hülye amerikai állatkínzók. ha nem tudsz nagy akváriumot beszerezni, mondj le a halakról

2012. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 YourDestiny ***** válasza:
A bolt egy dolog, az még úgy ahogy megérthető. Ott néhány nap alatt elkelnek. 10 bettának nem fognak 10 darab 30 literes akváriumot ragasztani. Normálisabb helyeken kis, 5-6 literes kocka akváriumokban vannak, láttam már ilyet. Rosszabb helyeken pohárba teszik őket.
2012. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb akvarista megszegi a szabályokat. Most eltekintve a heti átlaggal előforduló 1 liter+betta, 20 liter+aranyhal kérdésektől. Melyik akvarista nem ismeri azt a kínt amikor nagyon szívesen tartana egy újabb csapat halat de az akváriumi populációja már a határait súrolja. Sokan nem bírják türtőztetni magukat és csak túllépik a határt.

Na de bettára visszatérve:

[link]

Ha legalább a megadott akvárium méretének a felét betartanák már jó lenne. Mindennek megvan a miértje és le is van írva.

2012. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Frontosa ***** válasza:

Azért, mert kutyát sem tartunk fél méteres láncon, mégis lehet kapni 40 centis láncot is a sok hülyének! Minek tarts szabadon ha eléldegél félméteres láncon is, nem igaz?! Ha nem tudod megteremteni a tartandó háziállatnak a boldog élethez szükséges feltételeket akkor ne tarts állatot, ez ennyire egyszerű. Az legyen a cél hogy a lehető legjobban megpróbáljuk leutánozni a természetes élőhelyét, nem ő döntött úgy, hogy nálad akar élni, nem pedig az hogy az élőlény még éppen életben maradjon. Az üzletek más tészta, mivel a halak csak ideiglenesen tartózkodnak itt, nem pedig hosszú évekig, nyilván nem várható el, hogy minden halnak a neki megfelelő feltételeket biztosítsák, mert akkor egy tesco méretű üzlethelység is kevés lenne. Azt se felejtsük el, hogy a Bettának a MINIMUM a 30 liter, nyilván sokkal jobb egy 70-100 literes aki, azaz ha a minimum sem adott akkor hagyd a p.csába ezt az egész hobbit és fojtogass kismacskákat, ha ezt élvezed.

Üdv,

2012. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A legtöbb akvarista megszegi a szabályokat."


Nem, a legtöbb haltartó szegi meg a szabályokat.

Akvaristának én azokat hívom, akik az egész akváriumot, mint élő egységet nézik, és fel tudják mérni, mit bír el rendszerük.

És ebbe nem fér bele a túltelepítés.

2012. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A lila betta rohadt szép az 1-ső képsorban de amugy tényleg szegény halnak ekkora akvarium......
2013. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!