Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól választottam-e össze a...

Jól választottam-e össze a halakat egy 70 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam kapott egy kicsi akváriumot, de a törvény szerint 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani. A gyerekeim viszont imádják, ezért a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy csináltatunk egy nagyobbat (70x46x25). Ez kb. 70 liter. Ekkora fér el.

Három napja csak a szakirodalmat meg a netet böngészem és a következő összeállítást találtam ki.


1 pár Algaevőharcsa

1 pár Kék Gurámi

1 pár Sziámi Ormányosmárna

3 db Boesman-szivárványhal

6-7 db Zebradánió


Próbáltam egybehozni a halak vízhőfok, ph érték, vízkeménység igényét és a könnyű tarthatóságot.


Jó lesz-e így vagy sok?


Esetleg a felszerelés és berendezés (talaj, növények, kövek, gyökerek, puhatestűek) összeállításában is segíthetnétek!


Előre is köszönöm!


Bocs a terjedelem miatt!


2012. szept. 19. 08:20
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Egy kicsivel megnagyobbíttattam az akváriumot (75×49×30) és úgy számoltam az alul látható honlap segítségével, hogy a nettó térfogat az 103 liter. Erre nem kellene nagyobb fűtés?


[link]

2012. szept. 25. 14:04
 22/29 YourDestiny ***** válasza:
Nézd meg a dobozon, a 103 az ajánlott értékek közé essen, szerintem bruttó térfogattal számolj. Ide már 100W szerintem kell, olcsóbb fűtőből talán a 150 is elmegy, viszont külső szűrő is, mert 100 literre a belső már kevés.
2012. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Külső és belső szűrő együtt, vagy csak külső szűrő?


Ebből sem jó az Aquel típus?

2012. szept. 25. 22:10
 24/29 YourDestiny ***** válasza:

Ha megfelelő teljesítményű, elég egy külső magában. Nem azt mondom, hogy belsővel nem szűrhető meg 100 liter, de nagyon határeset, sok odafigyelést és visszafogott haltelepítést igényel a dolog.


Őszintén szólva bár létezik, de az Aquael külső szűrők nem túlzottan ismertek. Már ránézésből is nagy ívből elkerülném.

2012. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Értem!


Tudnál valamit javasolni?

2012. szept. 25. 23:25
 26/29 YourDestiny ***** válasza:

Legalább egy 700 liter per óra teljesítményű kellene.


TetraTec EX700, Atman AT-3336 jó bele, ezeket bátran merem ajánlani, bevált szűrők. Előbbi jobb, de vedd, amelyikhez olcsóbban hozzájutsz. Az ilyen elérhető árú minőségi szűrőkkel viszont van egy kis bibi, 1-2 liter minőségi bio szűrőanyagot hozzá kell kalkulálni az árhoz. Ez plusz néhány ezres.


Ha drága, akkor egy AquaNova NCF-800 is megteszi, néhány ezressel olcsóbb, de nem kizárt, hogy neki már van némi hangja.


Ha csak belső szűrő fér a keretbe, akkor sok-sok odafigyeléssel, sűrű vícserével egy Eheim PickUp 2012-vel, Eheim Aquaball 180 vagy Eheim Biopower 200-al talán-talán eldöcög.

2012. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Néztem a külső szűrő árakat eléggé húzósak. Ha jól olvastam, akkor az ilyen szűrőket az akvárium szintje alá kell helyezni, igaz?


Van viszont egy dolog, amit nem értek. A szűrő a vizet szűri, tehát az akváriumban lévő vízmennyiséghez kell méretezni. Ha tehát levesszük a felső 1,5cm üres részt meg az aljzatot, akkor ebbe az akváriumba kapunk kb. 85-90 liter vízmennyiséget. Ehhez kell kiszámolni a halmennyiséget is. Nem így kellene számolni? Mert ha igen, akkor egy 100-150 liter közé méretezett belső szűrőnek illene ezt a vízmennyiséget megfelelő módon tisztán tartani.


Ne haragudj, természetesen nem kötekedni szeretnék csak furcsállom ezt a dolgot. Bár gondolom itt jön képbe a tapasztalat, ami nekem még nincs.

2012. szept. 26. 07:55
 28/29 YourDestiny ***** válasza:

Nem, nem elég. A külső szűrők hatalmas tartállyal rendelkeznek, amit különfélébbnél különfélébb szűrőanyagokkal pakolhatsz meg, hogy a biológiai szűrésed a lehető leghatékonyabb legyen. A hatalmas tartállyal teli szűrőanyag egy vödrös teljesítményét nagyjából az 50-60 százalékára fojtja, így egy 700 liter per órás külső szűrő kb. 350-400 liter per órát fog neked óránként megszűrni.


És igen, az akvárium alá helyezzük, ugyanis azok nem fejtenek ki szívó hatást, tehát a víznek folyamatosan folynia kell a tartályba.


Ha érdekel a téma, írtam egy részletes cikket az EX700-ról, fusd át, remélhetőleg tisztábban fogsz látni:


[link]

2012. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a tanácsokat, igyekszem megfogadni azokat!
2012. szept. 28. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!