Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun teszt eredmény ez...

Neptun teszt eredmény ez gondolom keménynek számít?

Figyelt kérdés

összkeménység amit ugye először 4 lila csepp a kis kupicába amíg bevan rajta huzva a csík akvárium víz, és ez aátltászó cuccal 20 nál lett kék 20 csepp után de ez a 3. mérésem volt, első 2-nél belezavarodta ma számolásba de ott is 18-19 lett, csa ka 3.ikat írtam papirra..:D


karbonátnál pedig 2. csepp után lila lett, utána 11. csepp után lett halvány sárga addig számoltam, utána még 2 cseppett tettem és teljesen sárga lett..


akkor olyan 18-20 nk-s a vizem ugye?


2012. szept. 19. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában a karbonát keménység számít, szóval nem olyan vészes ez.
2012. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mennyi kb a víz akkor, mivel lágyítani szeretném:D
2012. szept. 19. 19:48
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Az összkeménységed a 18-20. A Neptun cseppnél figyelj oda. Én régen azért haragudtam rá, mert sok csepp levegős, így gyakran egy csepp fél cseppet tesz ki. Szóval érted :D
2012. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ne is mond, nagyon felidegesített..:D


2-szer legalább csak egy kis lepkefingnyi csurrogott bele XD

2012. szept. 19. 21:04
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ezért is nem használom, ehhez nincs türelmem. Így elég nehéz pontosan mérni, pedig maga a teszt nem rossz.
2012. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd úgy, hogy 20 nk. Nálam is annyi folyik a csapból.

Az ilyen zebradánió, neonhal, guppi, molly, szifó, platti, fogasponytyocskák, vitorlás hal és az ilyen tömeg halak simán bírják.


De pl a boraras brigittae, ramirezi, diszkosz ezek nem, tehát nekik tényleg lágy víz kell.

2012. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tudtam h ennyi, megnéztem a vízművek honlapján..


lágyítom is, vettem auchenbe old boy ioncserélt lágyvízet 5 liter 149 volt..


26 litert szedek le hentente mert 112 literes de kb. olyan 85 liter víz benne, 26 litert fele csap fele ion cserélt víz, 2 hónap és 10 nk-s lesz..


vörös neonjaim vannak, és azok a 8nk-t szeretik de a 10-12 sztem már jó.. meg akarok majd galay razborát..

2012. szept. 20. 00:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hosszú távon jobban járnál ha vennél egy ozmo szűrőt (RO készüléket). Sokba lesz az a rengeteg ioncserélt, meg szerintem idővel meg fogod unni, hogy mindig hazacipeld a flakonokat.


Sajnos olcsóbbat nem találtam:

[link]


Ez olyan, hogy rákötöd a csapra és 0 NK-s víz folyik ki belőle.


Én használtan vettem egyet egy sráctól féláron. Hát keresgéltem neten és úgy bukkantam rá. Ez 2 éve volt és még most is olyan mintha új lenne. Nem kellett cserélni benne a szűrő tartályt. Néha meg szoktam mérni, hogy milyen víz jön belőle, és hát 1nk-t tudok mérni, de ez még mindig 1nk-s, tehát nem változott szinte semmit azóta.

2012. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
max ha lesz rá zsuga, így havi 2000 lesz..
2012. szept. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!