Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegsége lehet a...

Milyen betegsége lehet a halamnak?

Figyelt kérdés
van egy egy éves kék betta halam. ezekben a hetekben észre vettem hogy hatalmas foltban piros, úgymond kiütéses sebek keletkeztek rajta, a pikkelyei sebesek és pirosak. azelőtt egy héttel darakóros lett de parakill turboval meggyógyítottam utána lementünk nyaralni s egy hétig nem volt bekapcsolva a szűrő és nagyon koszos lett a víz, kitisztítottam de észrevettem ezek ezt a nagy piros foltot így takarítás után parakill kezelést adtam neki. és még most se javult, szegény nagyon aggódom érte mielőbbi válaszokat szeretnék kapni és bocsánat a hosszú szövegért.
2012. szept. 20. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Minek kapcsoltad ki a szűrőt?? Azt soha nem kapcsoljuk ki! O.o Amúgy hány literesben tartod?
2012. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
100%
Az a baja, hogy kikapcsoltad a szűrőt. Ettől egy hét alatt vidám ammónia és nitritmérgezést kapott. Ez a két mérgezés kiütötte a hal immunrendszerét és az első szembejövő kórokozó megbetegítette. Ha a nagy piros folt fekély, akkor bakteriális fertőzés, ha olyan, mintha kirágtak volna egy darab húst belőle, akkor Tetrahymena egysejtű is lehet a ludas. Ha hatalmas a piros folt, akkor a haladnak nem sok esélye van a túlélésre. Az aquafuran tablettát még ki lehet próbálni. Ugyanaz, mint a bactopur direct, csak sokkal olcsóbb. És mielőtt valaha is új halat veszel, egy kicsit utána kéne nézned, hogyan is működik egy akvárium.
2012. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jójó értem köszönöm a válaszokat
2012. szept. 20. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!