Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes akváriumba milyen...

40 literes akváriumba milyen halakat tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék bele olyan halakat, amelyek kicsik, mintásak (guppi), feltűnőek (neonhal), de mindenképpen csoportban élnek, kezdőknek valók.

Több halfajtát is szeretnék együtt tartani csapvizes akváriumban.


2012. szept. 24. 12:39
 1/8 YourDestiny ***** válasza:

A neonhal kizárt, neki 2x ekkora hely kell. Az, hogy kicsi, nem jelent semmit, helyigényes. Guppinak, endler guppinak megfelelő, de csak hímeket tarts, 40 liter túl kicsi a szaporulatnak. 3-4 hím guppi mellé tehetsz egy 6-os csapat nano halat, többet nem bír el ilyen kis vízmennyiség.


[link]


Persze a jó szűrés fontos. Csigasügereknek is jó ez a méret, de melléjük nem érdemes tenni semmit.

2012. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lesz szaporulat, mert nem lesz hím
2012. szept. 24. 13:01
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
A nőstények nem olyan szépek mint a hímek.
2012. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát igen, a guppi nőstényeg elég jelentéktelenek.
2012. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
*nőstények
2012. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Guppiból hímeket érdemes tartani.

Egyébként 40 liter nem bír el 2 csapat rajhalat. 1-et kell választanod.

Sima hím guppi, vagy endler hím guppi, vagy amanda lazac vagy türkiz csíkos razbóra.

2012. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, egy kisebb csapat kolibri halat vegyél.

Nekem ötven literesben voltak hárman, de már tizenketten vannak, mert leívtak.:)

Egyébként nem kényes, tetszetős halak, külön ívató medence nélkül szaporodnak.

(Érdekes most, hogy megemelkedett a számuk már nem szaporodnak tovább)

+ Rakhatsz melléjük red cherryket, nekem is azokkal vannak. Mindkettőnek jó a sűrűn beültetett(microsorium, anubias nana, jávai moha), fűtés nélküli(mindkettő hűvös patakokból való), jól szűrt akvárium.


Kezdőknek nyugodt szívvel ajánlom. És mióta láttam őket ívni, ők lettek a kedvenc halaim.:)

2012. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem a nőstények vannak olyan szépek mint a hímek, sőt vanamejik még szebb is :)
2012. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!