Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A malachitzöld alkalmazható a...

YourDestiny kérdése:

A malachitzöld alkalmazható a lejárta után?

Figyelt kérdés
Annak idején esetleges gyógyszerezésre szereztem be. Ma véletlenül belebotlottam, megnéztem, és hamarosan le fog járni. Érdemes azt dobni és újat venni, vagy felhasználható később is?

2012. szept. 27. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kidobni kell, hanem leadni patikában, ugyanis gyógyszert tilos a szemétbe dobni. Másrészt nem véletlen van ráírva lejárati idő, azután kockázatos használni.
2012. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én fél év lejárat után bontottam ki egyet a múlt hónapban és semmi probléma nem volt vele szerintem nyugodtan félreteheted.
2012. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már lejárt és használtam nem volt belőle probléma.
2012. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az a baj vele, hogy megromlik, hanem a tárolás során lassan ugyan, de apránként lebomlik a hatóanyag. Így a határidő az csak arra vonatkozik, hogy addig az időpontig megtartja hatékonyságát.
2012. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ilyent ***** válasza:
Nem szabad összekeverni az élelmiszerek csomagolásán található minőségét megőrzi és a fogyasztható feliratokat. Amíg az előbbi leggyakrabban tartós élelmiszereken szerepel és elsősorban azt jelzi, hogy az adott termék a tárolási előírásokat betartva mennyi ideig őrzi meg azt az állapotát, amely még érzékszervi minőség csökkenés nélkül fogyasztható, addig a fogyasztható felirat arra utal, hogy az adott élelmiszer meddig alkalmas emberi fogyasztásra
2012. szept. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!