Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann munkára végül is...

A dobermann munkára végül is hol alkalmazható és mikor?

Figyelt kérdés

Ha munkakutyákról van szó akkor eléggé elfogult vagyok a dobermannal szemben.

Viszont arra lennék kíváncsi, hogy mikor és hol lehet igazán alkalmazni ?

Mert ugye a rövid szőre miatt nem igazán bírja a hideget, és hamar megfázik.

De mi van pl. akkor, ha Én telephely őrzésre akarom használni ?

Nyáron minden oké, illetve addig, amíg a levegő éjjel sem hűl le túlságosan...

De mi van a hűvösebb évszakokban ?

Mennyire használható akkor ?

Mert ugye őrzésnél hidegbe is menni kell...

Van valami praktika, amivel neki is tűrhetőbbé válik a téli munka a szabadba ?


2012. aug. 18. 14:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
24%
Vegyél neki kutyaruhát, lehetöleg rózsaszínt szívecskékkel :)
2012. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Túl van parázva ez a fázósság. Ismerek dobikat akiket kint tartanak kertben,télen bemehetnek a garázsba ,másiknak meg rendes szigetelt házikója van. Ha valami akció van ,ugyanúgy kint pattognak a kerítés előtt mint akármelyik más fajta.Vizslának is semmi kis szőre van és télen is mennek vele vadászni.
2012. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos nem fogod tudni használni, jól látod. A dobermann kiváló örző-védő, de túltenyésztett, kényes fajta. A miénk még áprilisban is a pincében van, a kazán mellett ül vacogva(nincs begyújtva) :-) annyira fázós.
2012. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon jó kutyává válik, ha kezdettől fogva kint tartod. Ha hozzászokik a téli hideghez, minden gond nélkül kitelel. Itt is van egy telep, ahol dobermann őriz, télen is ugyan jól érzi magát. Állandóan résen van, de van egy nagy kutyólja, oda szokott behúzódni, ha fázik. Amúgy is ha mozog, kocog, melegíti magát, nincsen baj
2012. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann arra való, hogy az emberrel együtt dolgozzon. Telephely őrzésre komondor, kuvasz, kaukázusi és ehhez hasonló típusú kutyák valók. A modern munkakutyák igénylik a szoros kapcsolatot az emberrel. Amúgy meg én is láttam rengeteg rövidszőrű kutyát akik kint laktak télen is. Nem tudom, hogy jó volt-e nekik, de megéltek úgy is.
2012. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó hozzászóló is írja, olyan helyeken alkalmazható ahol a gazdájával közösen dolgozik, nem csak ki van téve 0-24-ben, hogy őrizzen. Pl ahol kutyával őrjáratoznak, simán elviseli a hideget ha mozog. Kifejezetten gazdacentrikus fajta, ha a gazdi a -20fokban kint van, akkor ő is, ha bent melegszik a kandalló mellett akkor a kutya is ott érzi jól magát.

Telephely őrzésére meg olyan kutyát ajánlanék akinek ez a fajta munka okoz örömet, hogy védi az X hektár területet és nem az, hogy a gazdájával legyen.

2012. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A telephely őrzést nem úgy értettem, hogy csak kint van a kutya és kész.

Hanem pl. ahol óránként 1-2 alkalommal körbe kell menni, szétnézni, nem jött-e be illetéktelen személy.

Szóval telephelyen belüli őrjáratozásra gondoltam....

2012. aug. 18. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra megfelelő, ha a közbeeső időben melegedhet.
2012. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra tökéletesen alkalmazható télen-nyáron.
2012. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Telepőrzésre nem való dobermann. Nem kinti kutya. Vannak a fajtán belül olyan egyedek, amelyek bírják a hideget, az genetika, tartás és szerencse kérdése. Az enyém például nagyon jól van etetve, mindent megkap, mégsem bírja a hideget. És van, amelyik bírja, de 1-2 év alatt tönkre is mennek az ízületei.

A dobik munkakutyák, de nem telepőrzésre valók, hanem engedelmesre, őrző-védőre, nyomkövetésre.

Azt meg, hogy 1-2 óránként menjen kint egy 10 perces kört, persze kibírja, ha azon kívül fűtött helyen van bent.

2012. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!